P jak Poznań, B jak...


Biennale! Wczoraj ruszyło 19. Biennale Sztuki dla Dziecka :) Spektakle, warsztaty, wystawy i koncerty - oj będzie się działo przez najbliższy tydzień! A co to w ogóle? To Biennale?
Biennale Sztuki dla Dziecka jest kompleksowym projektem edukacyjno-artystycznym, interdyscyplinarnym, międzynarodowym, integrującym działania przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dla twórców oraz animatorów sztuki i edukatorów. Jego istotą jest wpisywanie się w niezwykle ważny nurt działań w obszarze kultury, który związany jest z realizacją potrzeby ciągłego poszerzania przestrzeni spotkań dzieci ze sztuką i wprowadzania do tych przestrzeni nowych form inicjacji kulturowej najmłodszych.*
Większość warsztatów, wydarzeń, spektakli  przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4-15 lat (są też, rzecz jasna, warsztaty dla dorosłych i kilka imprez, w których udział mogą brać maluchy). Wszystkie szczegóły dotyczące programu, wieku odbiorców i ceny biletów znaleźć można na WWW Biennale Sztuki dla Dziecka 

Moglibyśmy spuścić nos na kwintę, że jednak większość dla starszaków, a my przed momentem dopiero trzy lata skończone... Moglibyśmy, ale czasu nie mamy! Bo już w kalendarzu zapisujemy spektakle i rezerwujemy bilety na inną imprezę, która w Poznaniu od 24 do 29 czerwca :) Słyszeliście o festiwalu Sztuka Szuka Malucha? :)Sztuka Szuka Malucha to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal sztuki dla najnajmłodszego widza - informują na WWW organizatorzy. Na te spektakle i wydarzenia artystyczne można przyjść nawet z takim półrocznym brzdącem pod pachą :) Oj tak - sztuka szuka malucha, a maluch szuka sztuki - choć jego przewodnikiem jest dorosły :) Jesteście dobrymi przewodnikami? Ja się staram! Wybrałam trzy różnorodne spektakle skierowane dla dziecka w wieku Ewy i kupiłam bilety. A teraz nie mogę się doczekać i entuzjazmem zarażam Ewkę :) Wszystkie informacje znajdziecie tutaj - Sztuka Szuka Malucha 
I za Biennale, i za festiwalem Sztuka Szuka Malucha stoi jedna instytucja - Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Swoją drogą - bardzo mi się podoba to miejsce i to, co proponuje dzieciakom małym i dużym. Brawo! (Tylko dlaczego mnie tam nie ma na etacie? ;))


Na deser coś dla małych i dużych, których łączy jedno zainteresowanie - Skandynawia... Od 1 do 9 czerwca trwa projekt Pora na Skandynawię, który jest inicjatywą Katedry Skandynawistyki UAM i Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu :) Filmy dla dużych i małych, wykłady, lekcje języka, piknik... Jest w czym wybierać :)


PS Wiem, wiem - sporo z Was nie jest z Poznania. Ale może zaplanujecie odwiedzenie tego miasta biorąc pod uwagę te wydarzenia? :) Jeśli nie w tym roku, to w przyszłym! :)

* Więcej o ideach, koncepcji i problematyce Biennale - Biennale Sztuki dla Dziecka

Komentarze

 1. No w tym roku to raczej nie, ale za rok, za dwa to chętnie - może już Wojtek coś zakuma :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wiadomość super!!! Koniecznie muszę być i na Biennale i na festiwalu, na jeden Kuba już pasuję na drugi Tosia:-)) Przy okazji w spokoju obejrzę grafik imprez i porobię notatki w kalendarzu, a może też uda nam się tam spotkać...p.s. dziś powinien dotrzeć do Ciebie Olga prezent konkursowy, ściskam i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. No i Malta niedlugo. :-) Moze nam sie uda jakis weekendczerwcowy w Posen spędzic. Bardzo mam wielki apetyt na Sztukę. Dzieki za info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, tak! Sztuka Szuka Malucha jest w ramach Malty! oj, ten czerwiec w Poznaniu! :))

   Usuń
 4. w tym roku już nie uda się, a szkoda, ale za rok kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. a żebyś wiedziała, że już mam gorące postanowienie od jakiegoś czasu, że ten Poznań z Lenonem muszę nawiedzić:D i też przy okazji pytam z niepokojem o ten twój etat- why?:D

  OdpowiedzUsuń
 6. kurczę, musimy pokombinować :)) Może się uda na piątek-sobotę??

  OdpowiedzUsuń
 7. cieszymy sie razem z Wami i jednocześnie zazdrościny, że Ewa na tyle duża, że w takich warsztatach...
  ale ma bombowy worko-plecak!
  pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 8. super, że są ludzie, którym się po prostu chce!!! Miłej zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 9. dziewczyny my zupełnie nie na temat, ale w naszym konkursie do wygrania bezkonkurencyjna hulajnoga Mini Micro wpadajcie koniecznie http://bebeandcompany.blogspot.com/2013/06/bebe-w-nowej-roli.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale macie suuuper w tym Poznaniu...nooo....a ja tam jeszcze nie byłam...czas nadrobić...w przyszłym roku bardzo chętnie bym się na coś wybrała:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Biennale cudne! I Pija Lindenbaum w piątek będzie i "Nusia i wilki" w wersji teatralnej trzeba na szybko wycieczkę do poznania zaplanować :)
  Plecak Ewki też super!

  OdpowiedzUsuń
 12. a my z Poznania! i wiesz, że zupełnie nic nie wiedziałam o 'Sztuce...'! baaardzo dziękuję za ten wpis :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Wy to się macie w tym Poznaniu. I czemu on tak daleko od nas :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja troszkę Poznań znam...mam tam nawet swoją ulubioną "restaurację" - Zielona Weranda, zaraz przy Rynku. O tych wszystkich wydarzeniach oczywiście nie wiedziałam i bardzo żałuję, że ledwo się już na nogach trzymam (35 TC), bo w przeciwnym razie poważnie wzięłabym pod uwagę wycieczkę do Poznania z Antosiem. W sumie pociągiem jedzie się szybko, a Antoś wycieczki koleją bardzo lubi..tak więc same zalety :). Ponieważ jednak nie ruszamy się już z Wawy, życzymy Wam dużo dobrej zabawy!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak wy macie zajeświetnie w tym Poznaniu! U nas taka posucha...
  Chyba sama coś zorganizuję.

  OdpowiedzUsuń
 16. rewelacyjne warsztaty ... tego najbardziej mi brakuje w tej małej mieścinie ... nic tu nie ma dla dzieci ...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty