28 kwietnia 2015

16 Klapki i faktyZupełnie nie byłam na to przygotowana! Na Targach Książka dla Dzieci i Młodzieży pchałam wózek z głodnym Wojtkiem w stronę stolików, kiedy kątem oka przeczytałam napis nad jednym ze stoisk - BOOKIDS... Czy to wydawnictwo? Dlaczego nic o nim nie wiem? I dlaczego akurat teraz muszę iść szuflować łyżeczką z zupą (z batatów! pycha!)?! ;) Zupa się skończyła, a ja się cofnęłam. I zaatakowała mnie oferta Wydawnictwa Usborne Publishing... Zupełnie nie byłam na to przygotowana!
Książki z gigantycznymi rozkładówkami, z ponad mnóstwem okienek, z różnymi fakturami, z setkami naklejek, dla najmłodszych i trochę starszych, zeszyty kreatywne, kolorowanki... Przepadłam. Kolejnego dnia przepadła Ewa. Pytanie nie zaczynało się od "czy", to było zdecydowane "co" - co wybrać?
- Na pewno coś z okienkami! - zawyrokowała Ewka. A ja się kłócić z nią nie chciałam :) Mamy zatem Lift-the-flap General Knowledge, czyli książkę... O WSZYSTKIM. O Ziemi, zwierzętach, naukowcach i ich odkryciach, rozrywce, skarbach, historii. 16 kartonowych stron, a na nich 135 klapek kryjących setki faktów. Wszystko w języku angielskim, żeby i rodzic mógł trochę głowę pogimnastykować ;) Jak o wszystkim to i wszystko w tej książce lubimy, ale najbardziej te klapki... Niektórych do tej pory nie odkryła! :)tekst: J. Maclaine, A. Frith, ilustracje: M. Palmieri Wydawnictwo Usborne KLIK
W Polsce książki dostępne w sklepie BooKids WWW KLIK  //  FB KLIK

16 komentarzy:

 1. Jakie cudeńka...! Dzięki za super relacje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie cudeńka...! Dzięki za super relacje!

  OdpowiedzUsuń
 3. BooKids!!! Dzięki ci za ten sklep! Ile ja się naszukałam jakiegoś sensownego sklepu z książkami Usborne, to moje. Jeszcze raz stokrotne dzięki :) Lift-the-flap świetna! Lecę na zwiady do BooKids ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też szukałam, bo jakoś mi nie po drodze z zamawianiem z "zagramanicy"... :)

   Usuń
 4. Usborne! <3 Uwielbiam!!! Ja kupuję na Amazonie, bo jest jednak dużo taniej. Zerknij też na książki dla Wojtka. Seria "That's not my..." jest po prostu genialna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Wydawnictwo Usborne i ich ciekawe, kreatywne propozycje książkowe dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nie znałam ich oferty! Może i gdzieś w łapskach coś miałam, ale żeby wiedzieć, że mają te klapki, te rozkładówki, taki wybór... Nie wiedziałam :)

   Usuń
 6. Genialna ta książka! Nasz must have jak tylko Zośka podrośnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt - klapki są raczej dla wytrawnych czytelników :) Takich, co nie rzucają, nie ślinią i nie szarpią książek :D

   Usuń
 7. U-wiel-biam!! Tylko na co się zdecydować, no na co ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniałe książki! I tak się cieszę, że trafiłam na ten wpis akurat teraz, kiedy ostrzę ząbki na jakieś dziecięce książkowe świeżynki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)