Teczka Inspiracji. ModaRarity to kucyk (- Nie kucyk! Jednorożec! - poprawiłaby mnie zapewne Ewka), który reprezentuje Klejnot Szczodrości (cokolwiek to znaczy). W Ponyville pracuje jako krawcowa i projektantka, jest jedyną kreatorką mody w tym mieście. Ma własny butik. Z kolei Blythe Baxter jest zwykłą dziewczynką. No może nie do końca zwykłą skoro umie porozumiewać się ze zwierzętami. Jej pasją jest moda, projekty tworzy przede wszystkim z myślą o zwierzętach, które poznała w sklepie zoologicznym Littlest Pet Shop. Sama nie wiem, jakie są moje odczucia w związku z tym, że znam Rarity i Blythe Baxter i bez problemu dopasowuje te postaci do odpowiedniej animacji (tudzież komiksu), ale nie o mnie będzie tu mowa. Ewa (stan na marzec 2016, dokładnie 16 marca 2016) chce zostać projektantką mody. Choć właściwie mogłaby też "projektować" puzzle. A skoro na przykład ilustratorka może swoją pracę umieścić również na puzzlach, to może... Zapyta podczas Targów Książki jakąś ilustratorkę, jak ma zacząć? Zresztą, nieważne. Projektantka czy ilustratorka. Byle sławna była i żeby dużo ją chwalili. Skoro tak - już zaczęłam. Chwalić. I podrzucać coś na "rozbieg".


  
Pamiętacie Teczkę Inspiracji - Najsłynniejsze Obrazy Świata? Teczka Moda to jej młodsza siostra :) Ten sam format (A3) i grubaśne kartki, które opierają się nawet kolorowaniu "na bogato" - nic nie przebija. Ponownie teczka, w której znajduje się 15 kart ze strojami charakterystycznymi dla danej epoki, po drugiej stronie każdej karty – wzór tkaniny lub biżuteria z epoki do pokolorowania. Każda strona ma w tym samym miejscu perforację - po oderwaniu paska z 15 historiami ubrań, uzyskuje się książeczkę w formie wachlarza. W teczce znajduje się również 91 modowych naklejek. Ilustracje wykonała Marianna Sztyma.
Zatem niech drżą kopytka Rarity, a Blythe niech czuje już oddech na plecach. Oddech konkurencji, która rośnie i projektuje. Bo ma plan. Aktualnie (stan na marzec 2016, dokładnie 16 marca 2016) chce zostać projektantką mody...
 


Komentarze

 1. to gdybyście miały okazję przez najbliższy miesiąc być w Krakowie polecam wystawę w Muzeum Narodowym - Modna i już! o modzie w PRLu - moja 6latka (stan na wczoraj wieczorem: Julka w przedszkolu chce być modelką ale ja będę opiekunką koni) była zachwycona!!!!! A ja z sentymentem pokazałam jej relaksy :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystawa od 17 maja będzie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, gdyby kogoś to interesowało :)

   Usuń
 2. haaa u nas post calkiem podobny, zapraszamy :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. no i? Jak ma zacząć?
  Podzielcie się złotą radą!

  OdpowiedzUsuń
 4. W Biedronce czasem pojawiają się takie książki z nalepkami o modzie - kupiłam lata 20-te, 50 te i 70-te. Super fajne, bo również z opisem, rysem historycznym. A ilustracje bardzo podobne do tych ze zdjęć.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty