NieKsiążki #12Z dnia na dzień okazało się, że mam w domu egzemplarz, który łaknie szkolnych zadań. Chce poćwiczyć szlaczki, pisane literki i przede wszystkim - rozwiązywać zadania matematyczne. Są takie książeczki kreatywne, które bardzo polecamy. W serii Domowa Szkoła do tej pory ukazały się cztery zeszyty - Uczę się liczyć, Uczę się pisać, Flagi państwowe i Poznaję Europę. Wszystkie cztery mamy rozgrzebane! Nie są to zadania, które można "machnąć" w pół godziny, nad zeszytem dotyczącym liczenia Ewa siedziała ponad tydzień. Codziennie przerabiała jedną/dwie rozkładówki (przerabiała też różne stopnie zadowolenia ze swojej pracy, bywało różnie...). Fajne. Są naklejki, ale to sprawa (chyba po raz pierwszy!) drugorzędna. Moc jest w zadaniach. I w tym, że to już nie tylko k o l o r o w a n k i... Dziecko mi dorasta ;) 


NieKsiążki to cykl poświęcony zeszytom kreatywnym. Od pewnego czasu zastanawiałam się, jak pokazać ciekawe kolorowanki, zeszyty z zadaniami i naklejanki. Szczególnie, że regularnie z takowych korzystamy. Myślę, że kilka zdjęć i krótki komentarz z informacją o wydawcy i linkiem będzie idealną formą dla prezentacji tego typu publikacji. Wszystkie odcinki można znaleźć tu KLIK.

PS Ewka koniecznie chciała dodać coś od siebie. Proszę bardzo, dziecko, pisz:
te ksionszki dużo uczom i bardzo je lubie. i te ksionszki som dobre dla 6 latkuf. 
(jak widać ortografii nie uczą... ;P)

Komentarze

 1. Przyjemnie wyglądają te książeczki. Łezka mi się w oku zakręciła, jak spojrzałam na te z namaszczeniem pisane cyferki - moja córka też miała etap uwielbienia dla pracy z tego typu zeszytami, potrafiła dwie godziny przesiedzieć nad nimi. Pół jej pokoju to były takie książeczki aktywizujące. Teraz ona już dawno z tego wyrosła, a młody jeszcze za młody, poza tym widzę, że to raczej typ biegający i nie ma wielkiej frajdy z siedzenia w jednym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 2. No i nabyłam dla starszaka, a młodszemu Arcypalce i możemy zaczynać wakacje:) Męczy mnie jeszcze "O ja cię, smok w krawacie", ale może starczy na razie... na pewno starczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki!! Moje dzieciaki chętnie do nich siadają!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio na nowo odkrywam tego typu książeczki, bo moje dziecię już nawet rysuje po cyferkach w kalendarzu, żeby się nauczyć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. A o tych dwoch pozostalych jest wpis?
  Cyfry fajne, ale myslalam bardziej o tamtych.
  Prosze napisac

  OdpowiedzUsuń
 6. A o tych dwoch pozostalych jest wpis?
  Cyfry fajne, ale myslalam bardziej o tamtych.
  Prosze napisac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie ma wpisu, mogę zrobić kilka szybkich fot rozkładówek i podesłać na jakiś adres @

   Usuń
  2. Skoro jest taka mozliwosc to swietnie. Poprosze.
   Prosze napisac na priv.
   Www.facebook.pl/inaisewa/

   Usuń
  3. Jutro podeślę, rano, proszę sprawdzić folder Inne, tam pewnie wpadnie wiadomość :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty