Przebieram nóżkami

Nie wiem jak Wy, ale ja odliczam... Nie do Tłustego Czwartku, nie do Walentynek, nawet nie do Dnia Kobiet ;) A skoro dziś jest wtorek, to niewiele mi tego doliczania zostało!
Już w najbliższy piątek rozpoczynają się Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży*. I ja tam będę, i Ewa, i M. (ino Tramal w domu futro będzie grzał)! I przyznam bez bicia, że M. zabieram przede wszystkim dlatego, by Ewka miała odpowiedzialnego opiekuna, bo ja pewnie będę z wypiekami (i śliną kapiącą z kącika ust) biegać między stoiskami :) Z szaleństwem w oczach, z palcami pociętymi papierem i czarnymi od farby drukarskiej dłońmi... Chciałabym przyjrzeć się kilku książkom, niektóre zabiorę do domu, inne będę miała na oku ;) Trochę ubolewam, że na liście wystawców brakuje Wydawnictwa Tatarak, Wytwórni czy Babaryby, ale nadziei nie tracę, bo zdarza się, że jakieś wydawnictwo po koleżeńsku ma książki innych małych wydawnictw. Także trzymam kciuki - marzy mi się Naciśnij mnie (autor: Hervé Tullet, Wydawnictwo Babaryba) w promocyjnej cenie :) Jak nie znajdę to wyruszę na zakupy on-line!

A jakim książkom będę się przyglądać na pewno?

 Okładki książek pochodzą ze stron poszczególnych wydawnictw (adresy WWW poniżej)

Zatem...

  • Babo chce i Lalo gra na bębnie, tekst: Eva Susso, ilustracje: Benjamin Chaud, Wydawnictwo Zakamarki KLIK 

(bo Ewka pokochała książkę Binta tańczy, którą znalazła pod choinką - dziękujemy Cioci Trajkotce!)
 
  • Małpa w kąpieli, tekst: Aleksander Fredro, ilustracje: Katarzyna Bogucka, Wydawnictwo Dwie Siostry KLIK
  • Chory kotek, tekst: Stanisław Jachowicz, ilustracje: Katarzyna Bogucka, Wydawnictwo Dwie Siostry

(bo klasyka, bo lubię ilustracje Katarzyny Boguckiej, a - wstyd przyznać - nie mam w biblioteczce żadnej książki przez nią "popełnionej"!)

  • Zimowe popołudnie, tekst: Jorge Lujan, ilustracje: Mandana Sadat, Wydawnictwo Czerwony Konik KLIK

(bo, po prostu, jest piękna!)

  • Różowe życie, tekst i ilustracje: Amanda Eriksson, Wydawnictwo Eneduerabe KLIK

(bo tak! :))

  • Draka Ekonieboraka, tekst: Eliza Saroma-Stępniewska, Iwona Wierzba, ilustracje: Emilia Dziubak, Wydawnictwo Albus KLIK

(bo ostatnio z Ewą segregowałam śmieci, ale przede wszystkim dlatego, że ilustracje Emilii Dziubak są zabawne i bardzo, bardzo mi się podobają; niebawem napiszę o książce z mojej biblioteczki, którą ilustrowała właśnie E. Dziubak!)

  • Dobrej nocy i sza, tekst: Dorota Hartwich, ilustracje: Jerzy Głuszek, Wydawnictwo Format KLIK

(bo zaciekawiły mnie te kołysanki z różnych kultur europejskich)

Ojejku no! Może się okazać, że wyjdę stamtąd z zupełnie innym zestawem! Sama nie wiem, jak to się skończy. Budżet zaplanowany, choć uśmiecham się nieśmiało do M. :) Może by tak go lekko nadmuchać? Najwyżej przestaniemy jeść na jakiś czas! ;)

 * tu KLIK program i więcej szczegółów. Nie szukajcie cen biletów, wstęp jest bezpłatny :)

Popularne posty