Ewa czyta i śpiewa: Sto lat! (Pierwsze urodziny prosiaczka, wyd. Czerwony Konik)


- Dzik! Dzik! Dzik! Jajo! Jajo! Balon! Balon! Miś! Stooo lat! Sto laaat! - czyta Ewa. A jak głośno czyta! Mam wrażenie, że i parter słyszy, i drugie piętro też. Nie będzie tak Ewa samolubnie tylko dla siebie czytać, prawda? :)Ponownie obawiałam się, że może córce nie podejdą te ilustracje. Że może te proste rysunki i ta zwariowana typografia to jednak nie to, co mała blondyna lubi najbardziej. I znowu w błędzie byłam :) Ewulczita UWIELBIA Pierwsze urodziny prosiaczka (tekst i ilustracje: Aleksandra Woldańska-Płocińska, Wydawnictwo Czerwony Konik). No to jesteśmy we dwie! Bo ja też! Na długo zanim wybrałam się na Targi Książki, przekładałam z ręki do ręki ten tytuł w jednej z księgarń i wiedziałam, że to tylko kwestia czasu, aż zabiorę prosiaczka z całą imprezą do domu :)


Słów kilka o treści. Jak wskazuje tytuł - rzecz o pierwszych urodzinach :) Choć powiem Wam w sekrecie, że w zasadzie urodziny to tylko pretekst - pretekst, by napisać o przyjaźni! Zatem... Prosiaczek w błyszczących bucikach czeka na swoich gości. Przychodzi dzik, nadlatują pszczoły, jest dżdżownica i dla przeciwwagi - niedźwiedź... O prosiaczku nie zapomina też żuk i kura, że nie wspomnę o suśle i jego bajecznym pióropuszu! A właśnie - każdy zwierzak przynosi jedyny w swoim rodzaju prezent urodzinowy dla prosiaczka.


A jak urodziny - to i tort! Za tort odpowiedzialne są mrówki :) Wygląda na to, że prosiaczek bardzo miło spędza czas, ale... Prosiaczek jest smutny! Wśród gości nie dostrzegł swojego przyjaciela - borsuka. Czy to możliwe, że zapomniał? - myśli zrozpaczony prosiaczek.

Zostawiam Was z jego pełnymi obaw myślami (bądźcie dobrej myśli, wszak rzecz o przyjaźni!), a tymczasem koniecznie muszę dołączyć do śpiewu Ewy, która właśnie otworzyła Pierwsze urodziny prosiaczka na swojej ulubionej rozkładówce... Nie ma zmiłuj. Najpierw intonuje ona: - Sto lat, sto lat! A potem wykrzykuje w moją stronę: - Mama! Sto lat!
No to śpiewamy... :)Wygląda na to, że aktualnie przechodzimy z fascynacji Hu! Hu! Ha! na przyśpiewkę okolicznościową Sto lat! Strach się bać, co będzie następne... ;)

Ta tabelka (porównywarka cen) powyżej zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nią, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką (bardzo niewielką) prowizję. Na waciki. Na przykład ;)

Popularne posty