Ewa czyta i ma pociąg... do pociągów! :) (Pan Brumm jedzie pociągiem, wyd. Bona)

- Ale jak ty wynajdujesz te książeczki? - pojawia się pytanie z prawej strony, pojawia się z lewej. I oczekiwanie, że sprawa jest prosta. A nie jest! Bo prócz bywania na targach książki, prócz czytania specjalistycznej prasy czy internetowych portali związanych z tematyką okołodziecięcą, to ja sama nigdy nie wiem, jaką ścieżkę wybiorę i gdzie mnie zaprowadzi.
Niedawno postanowiłam, że muszę znaleźć książkę, w której pojawi się pociąg. Ewka nie dość, że uwielbia podróże tym środkiem komunikacji, to jeszcze nagminnie układa drewniane tory. Zatem pociąg... Ale taki, co nie jest związany z żadną znaną bajką i napędzany jej machiną promocyjną... Odpalam wyszukiwarkę i wpisuję: "jedzie pociągiem". I mam! Mam książkę o pociągu! I na dodatek poznaję przesympatycznego Pana Brumma :)Pan Brumm jedzie pociągiem (ilustracje i tekst: Daniel Napp, przekład: Elżbieta Zarych, Wydawnictwo Bona) to nasze pierwsze spotkanie z uroczym, bardzo niezdarnym misiem oraz jego "ojcem", autorem książki. Co za miłe spotkanie!


Piękne, akwarelowe ilustracje. Różne perspektywy, czasem ogromna przestrzeń, innym razem mnogość detali. No i ten pociąg! Cudowny, turlający się w stronę starego mostu, w środku z odrobinę spanikowanym Panem Brummem, który krzyczy: - Chooo-inka! Bo i skąd miał ten misiu wiedzieć, że lokomotywa z gromkim ZGRZYT ruszy! Przecież ona stała taka opuszczona, na zarośniętych krzakami torach! :)

 

Urzekają nas te ZGRZYTY, szumy SZSZ! SZSZ! SZSZ!, ŁUP I CHRUP. Krzyczymy z Brummem: - Chooo-inka! I zaśmiewamy się do rozpuku :) I śpiewamy, śpiewamy za każdym razem wybierając inną melodię:
Jechać koleją jest wesoło,
Jechać koleją pięknie jest.
Można zwiedzać obce kraje,
A przynajmniej tak się zdaje.
Tra-la-li, tra-la-lo, tra-la-laaaa...
 
I wiecie co? Książek o przygodach sympatycznego misia jest więcej! - Chooo-inka! - szepce mój portfel ;)

Dla chętnych - Olgugla, czyli zamiast wyszukiwarki ;)
Wydawnictwo BONA KLIK, o Pan Brumm jedzie pociągiem KLIK
Oficjalna WWW Pana Brumma (PL) KLIK (polecam dział DOWNLOAD :))
Daniel Napp, WWW KLIK, blog KLIK

PS Nie martwcie się o misia! Pan Brumm łatwo wpada w tarapaty, ale też doskonale sobie z nimi radzi :)

Popularne posty