Ewa czyta o małpce (seria o Ciekawskim George'u, Modo)

Lubię takie zaskoczenia... Kiedy okazuje się, że za animowanym serialem, stoi nie tylko sztab ludzi związanych z produkcją filmów, ale i kawał historii. I przyznam się od razu - do niedawna nie wiedziałam, że animowany Ciekawski George ma swój literacki pierwowzór. A ma! Pierwsze przygody małego małpiszona ukazały się w roku 1941, a autorami książki Ciekawski George (oraz kolejnych części z przygodami małpki) jest małżeństwo - Hansa Augusta i Margret Reyów.
Ewa najpierw obejrzała animowany serial i wpadła po uszy. Inne kreskówki przestały istnieć. Od dwóch miesięcy, na dobranoc, nic innego - tylko małpa. George zawładnął naszym światem. Ewa siedzi i się zaśmiewa,  wraca do starych odcinków, wyczekuje nowych, szaleństwo, mówię Wam, szaleństwo!
Kiedy odkryłam, że w Polsce - w 2011 roku - ukazała się po raz pierwszy, kultowa w Stanach Zjednoczonych, książka o przygodach małpki, wiedziałam, że musi trafić w ręce Ewki. A że Modo wydało do tej pory, aż trzy części... Ewka dostała od razu komplet :) Myślicie, że wzgardziła książkami, skoro są filmy i serial? Bynajmniej! Czytamy codziennie! Nie fragment, nie jedną część... Wszystkie trzy książeczki! :)Tak sobie myślę, że Ewka George'a pokochała za to... Że jest podobny do niej :) Uśmiechnięty, otwarty, ciekawski. Ciągle w ruchu, zawsze chętny do zabawy i psot. Taki kochany dzieciak, któremu wszystko się wybacza. Bo nawet, jak coś nabroi, to zawsze niechcący, przez przypadek. Jak Ewa! :)

Wydanie książek to ukłon w stronę oryginału. Jakby wyjęte z półki z książkami z lat 40. Te ilustracje, fonty, cały skład czy papier... Niektórzy mogą mieć wrażenie, że to wydanie byle jakie, niestaranne, ale dla mnie właśnie takie pasuje do George'a, który - mimo że jest tylko małą małpką - jest starszy, niż dziadkowie Ewy :)Polecam ja, poleca Ewka, choć uczciwie uprzedzamy - czytanie przygód George'a uzależnia! Chce się więcej i więcej :)


H. A. Rey
Ciekawski George (książka i audiobook), 
Ciekawski George idzie do pracy
Ciekawski George jeździ na rowerze,
Wydawnictwo Modo WWW, FB

I tak, może i Ewa nie nauczyła się ani jednej kolędy, ale piosenkę z filmu Ciekawski George: Małpiszon i Gwiazdka śpiewa nam z dużym zaangażowaniem (choć momentami bełkotliwie :D). Codziennie ;) Nawet, jak przeszkadza jej kaszel... (długi film! ponad dwie minuty :))PS Wiecie, że książka Ciekawski George zagrała w filmie? Chyba muszę jeszcze raz obejrzeć Forresta Gumpa :) (tu wyczytałam, KLIK)

Popularne posty