Ewa czyta i uczy się z jeżykiem (Jeżyk wyrusza w świat, IKEA)

- Nauczyłam się czegoś - mawia Ewka. I prócz tego, że faktycznie codziennie czegoś się uczy, oznacza to, że znowu zapamiętała tekst z książki i właśnie go cytuje :) Dzień jak co dzień. Nam pozostaje nadążać za jej tokiem myślenia lub rzucać sobie pytające spojrzenia i szeptem wołać o koło ratunkowe: - A ten tekst, to z czego był?
A ten akurat z książki Jeżyk wyrusza w świat! Kolczasty maluch właśnie dostał od mamy całusa w czoło i przykazanie, by starał się jak najwięcej nauczyć, bo jest dość duży, by samodzielnie wyruszyć w świat. A że ja na takie rozstanie z Ewką gotowa nie jestem - czytamy o jeżyku i uczymy się razem z nim :) Całkiem sporo się uczymy! Wiemy już, że jeżyki potrafią zwinąć się w kolczastą kulkę, że - w przeciwieństwie do żab - nie złapią językiem muchy, że czerwone grzyby w kropki nie są jadalne, z kolei żółte, kurki, są całkiem smaczne. Po lekturze wiemy też, że jeże lubią przekąsić robaka i że sowy polują na myszy. Dużo więcej rzeczy wiemy, ale nie chcemy zdradzić Wam treści całej książki! :)

Jeżyk wyrusza w świat to opowieść o tym, jak mały jeżyk szukał bezpiecznego miejsca do zimowego snu, ale zanim je znalazł - przeżył całkiem sporo przygód i poznał nowych leśnych przyjaciół (wrogów też!). Podczas swojej wędrówki nauczył się wiele o otaczającym go świecie, ale również o sobie samym.
My - prócz solidnej lekcji przyrody dla najmłodszych - otrzymaliśmy sympatyczną lekturę, okraszoną ciepłymi, prawdziwie jesiennymi ilustracjami (a jesień to moja najulubieńsza pora roku) oraz inspirację do zabaw związanych ze śladami zwierząt. W książce nie tylko wyklejki pokryte są śladami łap i łapek, uważny czytelnik dostrzeże ślady zwierząt na wielu ilustracjach :)To książka nie z księgarni, lecz ze sklepu meblowego ;) Jeżyk wyrusza w świat można kupić w Ikei. To jedna z trzech książek dla dzieci dostępnych w tym sklepie. I moja ulubiona. Przez tekst, ilustracje, ale i papier, na jakim jest wydana :) Mogłabym się typografii przyczepić, ale nie będę. Cieszę się, że mogę kupić książkę, którą napisał Ulf Stark, a zilustrowała Ann-Cathrine Sigrid Ståhlberg (KLIK) w cenie 14,99 zł (z kartą Ikea Family) i jeszcze cieszyć oko trzema dołączonymi do niej kartkami z ilustracjami. Po prostu :)


Jeżyk wyrusza w świat, tekst: Ulf Stark, ilustracje: Ann-Cathrine Sigrid Ståhlberg, IKEA KLIK 

Zuchy z warzywnego ogródka KLIK (tekst: Ulf Stark, ilustracje: Charlotte Ramel) też mi się podobają, ale książka wydana jest na takim cienkim, kredowym papierze, którego nie znoszę ;)

PS Lisek w bluzki Ewki jest piękny, prawda? :) Mamy go z ach! co za blog, miałyśmy szczęście w pewnym losowaniu... Dziękujemy! Bardzo go lubimy!


Popularne posty