Nowość, dedykacje, okazje - Targi Książki 2013


Właściwie to szłam po dwie książki. Na te targi. Po dwie nowości - jedną ze stajni Tako - Niedźwiedź łowca motyli (tekst: Susanna Isern, ilustracje: Marjorie Pourchet, przekład: Weronika Perez Borjas), drugą od Agencji Edytorskiej Ezop - Proszę mnie przytulić (tekst: Przemysław Wechterowicz, ilustracje, opracowanie graficzne: Emilia Dziubak - co za wyśmienity duet!). I chciałam się rozejrzeć, wiadomo. Pomacać jedną książkę, przekartkować drugą... Spotkać osoby, które odpowiedzialne są za wydawanie (i sprzedaż) książek.
Ewa wyzdrowiała i pojechała z tatą do dziadków, do mnie przyjechała przyjaciółka - mama małej Marysi. W sobotę wstałyśmy - jak to matki-kwoki, z przyzwyczajenia - skoro świt, za oknem świeciło słońce, było bezwietrznie i radośnie. Zapowiadał się dobry dzień...I był taki! Przepyszny! Nie dość, że spędziłyśmy dużo czasu razem, to jeszcze wracałyśmy z XII Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży obładowane i bardzo zadowolone! Na stoisku Zakamarków było jak zwykle sympatycznie, Dwie Siostry powaliły nas promocjami (Mistrzowie Ilustracji za 10 zł!), Pan reprezentujący EneDueRabe szczegółowo opowiedział o każdej książce z jego stoiska, Ezop sprezentował nam możliwość poznania Emilii Dziubak, która podpisywała nowość - książkę Proszę mnie przytulić (i właściwie każdą książkę, którą zilustrowała - nie poprzestałyśmy na podsunięciu jej jednego tytułu! dziękujemy za cierpliwość! :))


Albus sprzedawał pakiety książek w atrakcyjnej cenie, a na stoisku Tako (na którym można było także kupić najnowszy numer "Rymsa" oraz pozycje z Wydawnictw: Hokus-Pokus, Entliczek i Czerwony Konik) usłyszałam: - Pani Olga? :) Byłam tak zaskoczona i onieśmielona, że właściwie nie pamiętam, co mówiłam :) Mam nadzieję, że nie same głupoty! :) Książka Niedźwiedź łowca motyli jeszcze nie była dostępna, ale oczekiwanie na nią osłodzi mi lektura innych tytułów wydanych przez Tako :) A moje łupy? Nie tak wiele, nie tyle, ile bym chciała... ;) (na dole leży nowy "Ryms", na stosie brak też jednej książeczki-broszurki dla dzieci, związanej bezpośrednio z Poznaniem - Nowe ZOO Elizy Piotrowskiej).


Widziałam również, że Pani Krystyna Lipka-Sztarbałło podpisuje książkę Dokąd iść? Mapy mówią do nas (Entliczek) a Mistrz Bohdan Butenko Zielone pomarańcze czyli PRL dla dzieci (Ezop). Z daleka podglądałam, jak dedykacje i autografy rozdaje Michał Rusinek, a w zapowiedziach byli jeszcze m.in. Martin Widmark i Helena Willis, Wojciech Widłak, Agnieszka Frączek i Eliza Piotrowska. Dużo emocji, za dużo! :) (Poza tym - mój poważnie przekroczony budżet niósł mnie w kierunku wyjścia ;)) I może i mniej wystawców w tym roku, może i początek końca tych Targów, bo tak mawiają tu i ówdzie, ale dla mnie - jak zwykle - ogromne przeżycie :) Marzy mi się, żeby podczas następnej tego typu imprezy było ciepło, żeby móc targowe zakupy połączyć z wyjściem na lody i zaprosić na takie atrakcje kilka znajomych mam :)
Nasza biblioteczka znowu się powiększyła, ale nie spodziewajcie się, że wszystkie opisy naszego spotkania z książką pojawią się szybko :) Po pierwsze - potrzebujemy czasu, by z każdym tytułem się zapoznać, a po drugie - nie dałam Ewie wszystkich książek równocześnie! Będę jej podsuwać jedną nowość tygodniowo. Na pierwszy ogień poszło Proszę mnie przytulić :)


PS Tego samego dnia, bez przystanku w domu, odwiedziłam sklep Ikea, gdzie kupowałam zamawiane przez Was egzemplarze książki Jeżyk wyrusza w świat. W sumie, razem z A., niosłyśmy prawie 20 książek, dwa plakaty, kilka broszur... Ufff :)

Popularne posty