Rzut świnką

W co tu grać? W co tu grać? Jak już człowiek się nabiega, piłkę kopnie milion razy, ściągnie Ewkę z wysokości dwieście razy, pójdzie tam i wróci tu? Jak pograć, żeby odsapnąć? Ale żeby frajda była! I żeby każdy mógł zagrać. I trzylatka, i rodzic, i dziadkowie...


My gramy w bule :) Choć początkowo myśleliśmy, że trochę czasu upłynie zanim Ewa zacznie rzucać... Bo jednak stalowe kulki w rękach blondyny z szaleństwem w oku? Jakoś nasza wyobraźnia nie ogarniała potencjalnych rozmiarów strat ;) I wtedy wpadła w nasze ręce gra Cross Boule :)Sześć większych kul (po trzy na zawodnika lub grupę) wykonanych z materiału i wypełnionych grochem oraz jedna mniejsza kula, tzw. świnka (prosiaczek). Można poszukać bulodromu, by zagrać profesjonalnie, ale... nie trzeba :) Równie dobrze gra się na piasku, trawie, boisku czy domowej podłodze :)Najpierw jeden zawodnik wyrzuca świnkę. Następnie gracz drużyny przeciwnej rzuca i: 1. celuje jak najbliżej świnki 2. celuje w worek przeciwnika, próbując go wybić 3. stara się przesunąć świnkę, by ją oddalić od worka przeciwnika. Ogólnie wszystko kręci się wokół małej świnki ;D Znacie? Gracie? :)Gra Cross Boule //  Spodeny Zezuzulla  //  Bluzka Kappahl - od Cioci Natalii :) 

Komentarze

 1. Nie znałam, ale zabawa wydaje się być strasznie fajna :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znamy ale brzmi kusząco i taks obie myślę że takie kulki to ja bym sobie mogła sama zrobić...:))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znamy, ale nasze niedopatrzenie postaramy się czym prędzej nadrobić, bo coś mi podpowiada, że i moim maluchom owo rzucanie mogłoby się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znaliśmy, ale już znamy:) Ależ ta Twoja Ewka jest stylowa!

  OdpowiedzUsuń
 5. my też gramy w bule :) grochowe piły - wporzo. u nas aktualnie sprawdza się normalna piłka:rzucanie, kopanie, branie w łapy i uciekanie :) albo celowe zrzucanie ze schodów i pytanie:'Mamoo, mogę iść?"

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne te wasze bule ;D
  Znałam tę grę tylko u was wersja light (mam na myśli piłki )

  Pozdrawiamy mylittlesofie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. wow. super! skorzystamy z pomyslu na sierpniowym wyjezdzie

  OdpowiedzUsuń
 8. O jaki fantastyczny pomysł ! Zgapimy ! :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja i mój Mąż kochamy boule - z radością dogłębną w sercu - nawet nie wiesz, jaką radośc poczułam po przeczytaniu tego posta - co prawda Majce jeszcze daleko do gry w świnkę, ale po tym poście już znacznie bliżej!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie moge doczekac sie takich zabaw z Franka!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wy świnkami, a my ostatnio graliśmy w boule kredą - efekt taki, że połowę pudełka znikło:))

  OdpowiedzUsuń
 12. grałam w te naprawdziwne, ale ta wersja też mi się podoba :)))

  OdpowiedzUsuń
 13. rewelacja - takimi "kulami" można też w domu porzucać

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty