Pan Kropla i Pani Ewka

Naprawdę ze sobą walczę. Żeby cichaczem nie podkraść Ewce kredek i ciemną nocą nie zasiąść nad tym przewodnikiem. Żeby nie podkolorować św. Jana Nepomucena, tęczy nad Bamberką nie stworzyć... A potem, gdy Ewka odkryje, że ktoś jej w szkodę wlazł, nie zwalić wszystkiego na Pana Kroplę! ;)
Bo aż się prosi, przyznajcie! Ten przewodnik! Wyciąga biało-czarne ramiona, zerka szarym okiem.
Wyboru nie zostawia - przed jego właścicielem masa pracy. A bo ilustracje pokolorować trzeba, wszystkie zadania rozwiązać, palcem po mapie pojeździć, przeczytać tekstu mniej lub więcej. I odkryć później, olaboga!, że całkiem dużo tej wiedzy przy okazji w główce zostało. W tej mniejszej i większej, bo to przewodnik, który pokolenia łączy :)


Mamy teraz nowych znajomych. Koziołki dwa i cztery żywioły. Pani Chmurka czasu nie miała, Pan Ziemek akurat oprowadzał inną rodzinę, Pan Płomyk gdzieś w piecu się schował. Tylko Pan Kropla trwał na posterunku i punktualnie zjawił się przy Fontannie Apolla. A my? Daliśmy się porwać Szlakiem Wody... :)

Ależ te małe nóżki dzielnie nam towarzyszą! Choć tekst dla niej za trudny, a i na zadania raczej czas dopiero przyjdzie... Ale oglądać? Oglądać można w każdym wieku! I szczegóły wyłapywać, palcem pokazywać, tłumaczyć nam, o czym ta książka jest właściwie :) I Pana Kroplę zagadywać! Tego z książki i tego, który wskoczył na jej rączkę i jeszcze tego, co na koszulce się rozgościł. Troi nam się w oczach! ;) 
Więcej nie powiemy. Sami musicie się przekonać. Po prostu miejcie na uwadze. Jeśli wybieracie się do Poznania z dziećmi, jeśli zapraszacie znajome dzieci do tego miasta, jeśli mieszkacie tu, ale macie ochotę odświeżyć Wasze spojrzenie na okolice Starego Rynku. Także jeśli jesteście wychowawcami, opiekunami, animatorami. Miejcie na uwadze ten przewodnik*. 
Cztery żywioły i dwa koziołki
Stary Rynek w Poznaniu. Przewodnik dla dzieci 
tekst: Agnieszka Idziak, ilustracje: Sylwia Maja Bartkowska,
Wydawnictwo Albus KLIK, Pikinini KLIK 

* a także gadżety z nim związane - pacynki i tatuaże :) wszystko znajdziecie tu KLIK

PS W niedzielę (8 IX 2013, godz. 13.00), w Concordia Design, odbędą się warsztaty połączone z oficjalną premierą przewodnika :) Mamy nadzieję, że uda nam się na nie dotrzeć! :) 

Popularne posty