Stówka!

Lepiej się czuję. Cera wygląda zdrowiej. Mam wrażenie, że wzrosła mi odporność. Nie choruję. Spędzam jeszcze więcej czasu na świeżym powietrzu. Przy czym ten czas należy tylko i wyłącznie do mnie. Lepiej wyglądam. Nawiązuję nowe znajomości. Poznaję pieski i ich opiekunów ;) Uczę się. Na przykład sprawdzam, co to za ptaszysko zawsze mobilizuje mnie przy dębach na końcu parku. Sójka. Daję przykład. Chyba pierwszy raz cieszę się, że jestem częścią mody na coś. Biegam.Zaczęło się od kupna najzwyczajniejszych butów do biegania i myśli, że nie dam rady. Zaczęło się od gwałtownego startu i szybkiego hamowania, bo do kostek rzucił mi się brak kondycji ;) Zaczęło się od kaszlu nałogowego palacza, którym nie jestem. I od czerwonej twarzy. Sapania. Potu kapiącego z grzywki.


Ale to było ponad 100 kilometrów wcześniej. I wiem. Takie 100 km to nic, dla kogoś biegającego od zawsze, od roku, od kilku lat. Dla mnie te trzy treningi tygodniowo - ostatnio każdy po 6 km to jest nie lada wyczyn. Jestem z siebie dumna i pozytywnie się nakręcam :)Wiem, że nie jestem osamotniona. Że biega Julitta z dom where life happens, Aga z Syn-Alek i Córcia-Julcia, Monika z Mo Bloguje, przygodę z bieganiem rozpoczęła również Iwona z Ona ma siłę, Kasia z Million feet above the ground i Aga z Trzy po trzy... I pewnie wiele innych, blogowych lub nie, mam :) Jeśli biegacie i macie ochotę tym się pochwalić - komentarz pod tym postem to idealne miejsce. Jeśli prowadzicie bloga - zostawcie, koniecznie, jego adres! I może ktoś jeszcze chce dołączyć do tego konkursu, w którym nagrodą główną jest zdrowie, a nagrody dodatkowe to satysfakcja, kondycja i lepszy wygląd? Warunki są dwa - rusz się i bądź systematyczny :)


PS Nie biegam z aparatem. Ale mam przy sobie telefon, stąd zdjęcia :) Przypomniało mi się, że miałam wspomnieć, że zaczynającym bieganie polecam zainstalowanie w telefonie specjalnej aplikacji mierzącej prędkość, dystans czy spalone kalorie. Ja korzystam z Endomondo, roboczo nazywanym w naszym domu endo-mendo ;)

Popularne posty