Zasłuchane

Kaseta była chyba szara. Albo kremowa. I miała pomarańczową naklejkę a na niej: O Tadku-Niejadku, babci i dziadku. Opakowanie zaginęło na tyle wcześnie, że nie pamiętam, jaka była okładka. Bardzo często jej słuchałam, tej kasety magnetofonowej... I tylko strony zmieniałam. I od nowa. Tekst na pamięć, wszystkie piosenki wyśpiewywane z mamą. Niewątpliwie to bajka muzyczna mojego dzieciństwa. I druga jeszcze. Podwójna! Dwie kasety w jednym pudełku - Miki Mol i zaczarowany kuferek czasu. Bajka dla starszych odrobinę dzieci. Długa, wciągająca, z głosem Miki Mola, który mimo upływu wielu lat - nie uciekł mi z pamięci. A jaka zrozpaczona byłam, gdy raz - przez przypadek - włączyłam przycisk nagrywania i zamiast fragmentu bajki miałam nagranie trzasku przycisków! Dramat, mówię Wam, dramat :)Ewa słucha od niedawna. Zaczęła od krótkich utworów - nie dłuższych niż 15 minut. Na pierwszy ogień poszła Basia i audiobook Basia i alergia / Basia i taniec. Początkowo z trudem udało jej się wysłuchać 12 minut nagrania. Teraz z chęcią słucha nieco dłuższych bajek. Pojawiła się Basia i opiekunka, a ja uznałam, że pora na nowy pomost. Bo ja z chęcią te pomosty stawiam. Te, które łączą jej dzieciństwo z moim. Sprowadziłam zatem do domu nieco klasyki...
I okazało się, że nie tylko z Tadka znam obszerne fragmenty tekstu! Że jednak dużo więcej słuchałam, choć wspomnienia uleciały. Włączyłam jedną płytę z Kolekcji Bajek Brzechwy, drugą, trzecią... Przecież ja to znam! Cóż za fascynująca podróż w czasie :)
Nasza wspólna kolekcja rośnie. Jest trochę płyt, jest sporo mp3. W domu rodzinnym mam stare płyty winylowe i grające pocztówki. A to się Ewka zdziwi! Że takie rowki dziwne i gra! :) A jakie mistrzowskie są te stare nagrania! Jakie nazwiska! Między innymi: Barbara Krafftówna, Irena Kwiatkowska, Andrzej Stockinger, Andrzej Szczepkowski, Jan Kobuszewski, Krzysztof Kolberger, Zbigniew Zapasiewicz... I niektóre kompozycje i cała muzyczna oprawa! Tylko się zasłuchać, nic, tylko się zasłuchać...PS Z Katalogu Ożywionych Książek można pobrać naprawdę sporo utworów za darmo. Miłego słuchania!

Popularne posty