Ptasie wiadomościCo my tu mamy? Niech no policzę: walor estetyczny - cudnej urody ilustracje Pawła Mildnera, każda okraszona lekcją geografii i grą - grą słów! [Choć Ewa nazywa to zupełnie inaczej, według niej to wymyślanki.] Jakby tego było mało jest zbliżenie, z lotu ptaka - bo zasadne jest tutaj to określenie -poznajemy alfabet. Wydawnictwo Ładne Halo ponownie częstuje nas książką-pretekstem.To pretekst do zabawy, która nawet jeśli bardzo będzie się opierać, nie ucieknie od edukacji. Co to są właściwie te Ptakty? To Fakty w wersji skrzydlatej - o wybór najważniejszych wiadomości z życia dzieci i zwierząt zadbały tu ptaki. Ptakty dotyczą wydarzeń w Polsce, nie ograniczają się jednak do największych miast. Ba! Traktują te po macoszemu! ;) Ale jest na przykład A jak Andruszkowice, H jak Halinów, R jak Rawicz czy Z jak Zamość. 


K. Koluszki. Dwa koty drą koty o kłębek wełny. Pomiędzy bliskimi kolegami Drapaczem i Szarikiem doszło do bójki. Czy motek nici jest tego wart? "To sprawa honoru" - twierdzą zgodnie przyjaciele.
S. Słupsk. Podczas śniadania Matylda pochwaliła się poznanym ostatnio brzydkim słowem. Jedni osłupieli, inni zamarli w bezruchu.Czytania nie ma zbyt wiele. Są za to świetne ilustracje, prosta mapka z zaznaczonymi miejscowościami, które pojawiły się w Ptaktach, alfabet i mnóstwo zabawy. Może to i nie książka do poduszki, ale idealnie nadaje się na leniwe deszczowe popołudnie.

OGŁOSZENIE: W sklepie Wydawnictwa Ładne Halo KLIK do końca weekendu (niedziela, 23.11.2014 r., 23.59) na hasło: otymze macie darmową dostawę (listem priorytetowym) książki Ptakty. Darmowa dostawa dotyczy także sytuacji, gdy prócz Ptaktów kupujecie inny tytuł/tytuły Wydawnictwa!


Ptakty, tekst i ilustracje Paweł Mildner, Wydawnictwo Ładne Halo KLIK

PS Tymczasem my - każdy pretekst uznajemy za dobry... Wyciągamy mapę, patrzymy na zdjęcia, szukamy miejscowości z ilustracji, zakreślamy miejsca, w których byliśmy. Bawimy się! Może i efekt nie jest taki wyśmienity, jak u Pawła Mildnera, ale nie zniechęcamy się. Ciekawe, jakie miejscowości wybralibyście Wy... :)
Popularne posty