201 pytańJeśli chcecie podarować zabawkę, dzięki której Wasze dziecko będzie bawić się samo, zniknie na długie godziny, podczas gdy Wy oddacie się lekturze/drzemce/nic-nie-robieniu... Jeśli chcecie... To szukajcie dalej ;) Bo z tą magnetyczną mapą to się tak nie da. 201 magnesów samo się nie przyczepi, prawda? Jasne, jeśli się uprzecie, to pięciolatka/pięciolatek weźmie plakat, na którym pokazane jest rozmieszczenie magnesów-symboli i samo te 201 magnesów przyczepi. Na te kolorowe plamy. Te obrazki. Na te plamy. I to też jest jakiś pomysł. Tak jak i tworzenie z magnesów węży! Albo płotu! Tak jak segregowanie kółeczek - są różnej wielkości, mają różne kolory. Albo zabawa, że to monety. Albo rozrzucenie magnesów WSZĘDZIE. Przyczepienie WSZYSTKICH na lodówce. Karmienie nimi brata (a nie, to akurat średni pomysł na zabawę, ale co ja tam wiem... ).

Możliwości jest wiele. Ale... Dajcie się namówić, co? Uda się wyszarpać trochę czasu na to wspólne układanie? Naczynia niech się same umyją, na obiad może być kalafior (na bogato, z bułką tartą!), poleżycie sobie... kiedy indziej ;) Bo dużo fajniej jest się bawić tą mapą z rodzicami. Pokazać, że zapamiętało się, gdzie jest Afryka. Wskazać Amerykę Północną. Nie znaleźć Polski... Popytać o Azję. Zadać 201 pytań o grafiki na magnesach. Żeby się rodzic spocił! I sięgnął po pomoc (Mapy!), poszukał dodatkowych informacji, uświadomił sobie, że ta wiedza, ta szkolna - fruuu... uleciała. Że siedzenie nad książkami, odrabianie tony lekcji - to może nie jest najlepsza droga (a na pewno nie jedyna), że warto szukać innej, wspartej zabawą. Na przykład takiej - z magnesami. Z rozmową, z kartkowaniem atlasu, z zadaniem 201 pytań...

Duże puzzle magnetyczne ZWIERZĘTA ŚWIATA firmy Janod mamy od Pikinini KLIK - sklepu dla rodziców, którzy lubią bawić i uczyć się razem z dziećmi. Dziękujemy! :) 

Popularne posty