Arcypalce (NieKsiążki #5)Mogłabym Arcypalce przedstawić w cyklu NieKsiążki z innymi tytułami, ale to nie do końca ten typ... Bo zeszyty kreatywne, które tam pokazuję się "wytracają". Nakleimy wszystkie nalepki, rozwiążemy zadania, dorysujemy dodatkową tęczę... I koniec. Wyrzucamy (pod osłoną nocy lub za dnia, w sekrecie lub zupełnie oficjalnie), pa i NieKsiążki nie ma już z nami. A Arcypalce to zupełnie inna historia...
Nie rozprawimy się z zwartością tej książki w jeden dzień, tydzień to za mało, miesiąc również, nawet po roku jej nie wyrzucicie. "Odkryj magię odcisków palców i zrób z nich cały świat. Zwierzęta i rośliny, kosmitów i potwory, budowle i flagi, litery i wzorki. Wycinaj szablony, rozdmuchuj tusz i poznawaj inne techniki, dzięki którym zrobisz z odcisków jeszcze więcej rzeczy!"* I tak przez 128 stron. Ta NieKsiążka jest grubaśna. I z każdej jej strony łypie na nas okiem nowe wyzwanie.
I nawet, jeśli każda strona będzie już umazana odciskami palców, kiedy zaludnią ją nowe postaci, kiedy naprawdę zrobione będzie WSZYSTKO - to i tak będzie do czego wrócić. Może i potrzebna wtedy będzie dodatkowa kartka, ale zadaniami wciąż można się inspirować. W domu, ale i w przedszkolu, szkole, klubiku malucha itd.
Nasz egzemplarz kupiliśmy dawno, dawno temu, kiedy jeszcze na rynku polskim nikt nie wydawał książek Marion Deuchars. Minęło jednak sporo czasu i dzięki Wydawnictwu Dwie Siostry najpierw w sprzedaży pojawiło się Zróbmy sobie arcydziełko, a teraz Arcypalce. Fajnie!

PS Na FB KLIK i na Instagramie KLIK jest konkurs i szansa na Arcypalce :) Polskie wydanie różni się trochę odcieniem okładki i papierem. I językiem, rzecz jasna! Ale jest tak samo wypełnione zadaniami, które uratują Wam niektóre szare wieczory, mgliste poranki i słoneczne popołudnia nawet ;) Taki nowy, czysty egzemplarz mam dla Was. Konkurs trwa do końca 24 września 2015, szczegółów szukajcie na profilu FB i Instagramie.* opis ze strony WWW Wydawnictwa

Popularne posty