NieKsiążki #9

 


Dzień dobry, cześć i czołem. Dziś witam wydawnictwo Adamada i macham w stronę Gdańska! Premierowo, pierwszy raz u mnie, i mimo że w ofercie jest sporo książek - zacznę od... NieKsiążki. Taki drobiażdżek, notesik, maleństwo. Do kieszeni, do małej torebki, do auta, do kolejki w poczekalni do lekarza. Dla dzieci i ich znajomych, dorośli też mogą się dołączyć. Zrobimy zawody? Ciach, ciach - wyrywamy kartki z łamigłówką (łatwo! jest perforacja!), rozdajemy, jeszcze po ołówku i już. Zabawa! Na końcu zeszyciku są odpowiedzi, które zaraz po obfotografowaniu całości - wyrwałam. Co będą kusić... ;) Wyrwałam i mam. Jakby jednak miała Ewka problem z którymś zadaniem, ale i dlatego, że papier nielichy - można te karteluchy wykorzystać (odwroty), nie tylko na listę zakupów, ale i na rysunki, również te wykonane flamastrem czy farbkami. Nie zmarnują się u nas. Wybraliśmy zeszyt Łamigłówki. Szukaj różnic, ale są też: Przejdź labirynt, Znajdź taki sam obrazek, Grupuj piątki, Idź do celu czy Podstaw liczbę. Wszystkie TU. Jak widać na okładce - sugerowany wiek użytkownika to 8+, nie przejmujcie się za bardzo wskazaną grupą wiekową, tak? :) Polecamy zamiast kolejnej paczki słodkości. 


PS Pudełka zapałek nie ma w zestawie ;) Pojawiło się tylko po to, żebyście wiedzieli, jakiej wielkości są te łamigłówki. 


Komentarze

 1. Piękne obrazki w tej nie-książeczce! Fajnie wiedzieć o niej! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakaś ślepawa jestem, bo nie mogę znaleźć informacji o ilustracjach. A tak trochę wyglądają jak z książki "Muki" ;)

   Usuń
 2. Wg informacji na stronie wydawnictwa piszą i rysują wszyscy, kimkolwiek są ;)
  Pierwszy raz słyszę o tym wydawnictwie, choć kojarzę niektóre tytuły książeczek do czytania. Ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aha! mój pięciolatek uwielbia labirynty, a niedługo ma urodziny, więc dzięki za podpowiedź :)

   Usuń
 3. Dla nas jeszcze ciut za wcześnie (no może różnice i labirynty dałyby z pomocą radę), ale zapisujemy na przyszłość do ulubionych :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mamy i lubimy. Ja zwłaszcza za ilustracje. Te grafiki wektorowe są fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty