Mój cień

Wzrusz. Tyle powiem. I nie, nie dlatego, że ja tę książkę znalazłam w szafie, po tym jak taki jeden gamoń - Zajączek ją tam schował i zapomniał wyjąć przed Wielkanocą. Wzrusz podczas lektury. To taka książka... Wiecie - ja czytam, gula w gardle jest, ale się trzymam. Bo ten mój Króliczek dorasta tak szybko! Ona słucha - pełen relaks i to zaskoczenie totalne, gdy żołnierz ściąga hełm. Fantastyczne doświadczenie - ta nasza wspólna lektura. I te ilustracje cudowne! Bez streszczania, po prostu przywołam notatkę wydawcy i pokażę kilka ujęć. Naprawdę więcej nie trzeba. Polecam dla małych i dużych :)
Napisana i zilustrowana przez Mélanie Rutten książka Mój Cień opowiada historię nietypowej pary, Jelenia i Króliczka, których pewnego dnia łączy los, a ich relacja ojciec-syn zostaje wkrótce poddana próbie. Króliczek poszukuje swojej niezależności i często zostawia swojego kompana w tyle. Po drodze doświadcza różnych przygód, których tak bardzo szuka. Jednakże to wciąż ich wspólna podróż, w której często polegają na sobie i innych.
Mój Cień jest piękną, liryczną i filozoficzną opowieścią o dorastaniu dzieci, o rodzicach, którzy pewnego dnia muszą je „wypuścić w świat”, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Prosta poetycka narracja i olśniewające ilustracje czynią z niej kojącą lekturę, a historia ta wkrada się głęboko w nasze serca. Można do niej nieustannie wracać.*
 

Mój cień, Melanie Rutten
tłumaczenie: Jacek Mulczyk-Skarżyński, redakcja: Joanna Olech 
Wydawnictwo Wytwórnia


Tekst ze strony WWW Wydawnictwa Wytwórnia KLIK. Tam też ilustracje do podejrzenia.

Popularne posty