Mój cień

Wzrusz. Tyle powiem. I nie, nie dlatego, że ja tę książkę znalazłam w szafie, po tym jak taki jeden gamoń - Zajączek ją tam schował i zapomniał wyjąć przed Wielkanocą. Wzrusz podczas lektury. To taka książka... Wiecie - ja czytam, gula w gardle jest, ale się trzymam. Bo ten mój Króliczek dorasta tak szybko! Ona słucha - pełen relaks i to zaskoczenie totalne, gdy żołnierz ściąga hełm. Fantastyczne doświadczenie - ta nasza wspólna lektura. I te ilustracje cudowne! Bez streszczania, po prostu przywołam notatkę wydawcy i pokażę kilka ujęć. Naprawdę więcej nie trzeba. Polecam dla małych i dużych :)
Napisana i zilustrowana przez Mélanie Rutten książka Mój Cień opowiada historię nietypowej pary, Jelenia i Króliczka, których pewnego dnia łączy los, a ich relacja ojciec-syn zostaje wkrótce poddana próbie. Króliczek poszukuje swojej niezależności i często zostawia swojego kompana w tyle. Po drodze doświadcza różnych przygód, których tak bardzo szuka. Jednakże to wciąż ich wspólna podróż, w której często polegają na sobie i innych.
Mój Cień jest piękną, liryczną i filozoficzną opowieścią o dorastaniu dzieci, o rodzicach, którzy pewnego dnia muszą je „wypuścić w świat”, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Prosta poetycka narracja i olśniewające ilustracje czynią z niej kojącą lekturę, a historia ta wkrada się głęboko w nasze serca. Można do niej nieustannie wracać.*
 

Mój cień, Melanie Rutten
tłumaczenie: Jacek Mulczyk-Skarżyński, redakcja: Joanna Olech 
Wydawnictwo Wytwórnia


Tekst ze strony WWW Wydawnictwa Wytwórnia KLIK. Tam też ilustracje do podejrzenia.

Komentarze

  1. Wpisana na listę rzeczy potrzebnych! No cóż, będę płakać. Tak jak ryczę za każdym razem, gdy czytam "Kiedyś" Alison McGhee, a moja córka zawsze patrzy wtedy na mnie w wielkim zadziwieniu ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty