Nie tylko książki. Zagadnienia wybrane #3I ponownie, w trzeciej odsłonie - zagadnienia wybrane. Kluczem jestem ja (bywam również klucznikiem, kluczę też bardzo regularnie). Coś nowego, coś ładnego. Wydarzenia, w których wezmę udział i te, które pozostają w strefie westchnień. Książki. I książki jeszcze. W skrócie:


17 kwietnia 2016, godz. 17.00 PREMIERA spektaklu Dziób w dziób w Teatrze Animacji (bilety -  26, 24, karta dużej rodziny 15 zł). To zdecydowanie wydarzenie miesiąca! Premierowa to ja nie jestem, ale na pewno będę polować na bilety na jeden z późniejszych spektakli. Słuchajcie tego – autorką sztuki jest Malina Prześluga (kojarzycie np. książkę Ziuzia?), reżyserem i autorem inscenizacji – Ireneusz Maciejewski, scenografii i kostiumów – Robert Romanowicz (tu z kolei podpowiadam, że to autor ilustracji m.in. do Małych opowiadaczy czy książki Skarpety i papiloty), a muzycznej oprawy – Łukasz Pospieszalski. Jeśli korzystacie z FB, zerknijcie sobie na profil Tashki, tam kilka zdjęć scenografii/kostiumów, cuuudoo. O tu popatrzcie KLIK. I jeszcze kilka słów o fabule:
Od zawsze każdym miejskim podwórkiem rządzi jakaś Banda gołębi. Waleczne, odważne, honorowe, co chwila wznoszą dumne okrzyki: "Rządzą gołębie, zawsze gołębie, tylko gołębie!" Przerywają tylko wtedy, gdy ktoś sypnie bułką... Albo gdy na rewir wkroczy ich odwieczny wróg - kot. I właśnie kot rozbił Bandę Zbigniewa: Pożarł gołębia Janusza. Nikt tego nie widział. Nie zostały ślady. Dowodów brak. Ale gołębie nie potrzebują dowodów, by się zemścić. Na szczęście w odpowiednim (a może najmniej odpowiednim?) momencie na podwórko wkracza Przemek, samotny, młody wróbel. Przemek jest dobroduszny i niewinny. Słabeusz bez własnej Zgrai. Nigdzie nie pasuje i nie ma prawa głosu, bo przecież nie jest gołębiem! A jednak jego dobre serce i wiara w ptaki pozwalają mu uchronić Bandę przed katastrofą i dociec prawdy. Przemek raz na zawsze zmieni zasady i udowodni, że warto iść przez życie razem, dziób w dziób. Bo przecież ptak to ptak, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo... albo odkryć, że tak naprawdę problemu nie ma!

17 i 24 kwietnia 2016, godz. 12.00, CK Zamek, Poranek dla dzieci - Dzieci z Bullerbyn i Nowe przygody dzieci z Bullerbyn  (10 zł). Och! :)


17 kwietnia 2016, godz. 11.00-15.00, park Starego Browaru - Poznański Piknik Rodzinny Prudential, a na terenie całego miasta 15-17 kwietnia - Poznańskie Dni Rodzinne Prudential. Wstęp wolny, na warsztaty zazwyczaj obowiązują zapisy.
W jeden weekend miasto i jego okolice zmieniają się w wielki, radosny plac zabaw z licznymi atrakcjami dla rodzin z dziećmi. Wszystko po to, żeby pokazać rodzicom jak ciekawa jest oferta miasta pod kątem przyjaznych im miejsc. Koncepcja logistyczna jest podobna do Nocy Muzeów, w ciągu jednego weekendu jest organizowanych kilkaset darmowych wydarzeń, w tym warsztaty, pokazy, przedstawienia, pikniki… wszystko dla rodzin z dziećmi! Do udziału w wydarzeniu zaproszone są wszystkie miejskie instytucje, kafejki oraz firmy, z którymi ponownie stworzymy w 2016 roku wyjątkową ofertę – trzydniowy program gier, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych.
 
24 kwietnia 2016, godz. 12.00, Kino Muza, z cyklu Dzieciaki do Kina! - Zestaw filmów krótkich: różne strony świata (12 zł). Wśród filmów m.in. Prezenty Astona :)
Filmy wybrane do tego zestawu pochodzą z różnych stron świata i odkrywają przed młodymi widzami jego nieznane zakątki. Dlaczego warto podróżować i poznawać inne kultury, obyczaje, tradycje? Czy podróż zawsze musi być realna? Czy czytanie książek, podziwianie obrazów, zdjęć i oglądanie filmów również można nazwać podróżowaniem? Z tekstów kultury możemy bardzo wiele nauczyć się o naszych rówieśnikach żyjących w innych, dalekich krajach. 
23-24 kwietnia, Pixel Poznań (ul. Grunwaldzka 182), Akademia Duckie Deck. Większość warsztatów - wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Najlepszym sposobem na naukę jest doświadczanie świata na własnej skórze już od najmłodszych lat. Dlatego powołaliśmy do życia AKADEMIĘ DUCKIE DECK z cyklem aktywności i warsztatów dla dzieci. Ich głównym celem jest rozbudzanie dziecięcej ciekawości oraz odkrywanie pasji w sobie i otaczającym świecie.


Miłość, tekst: Astrid Desbordes, ilustracje: Pauline Martin, tłumaczenie: Paweł Łapiński, Wydawnictwo Entliczek.
Pewnego dnia Archibald pyta: „Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?” „Hmm, no cóż, zdradzę ci pewien sekret…”, odpowiada mama i czule wylicza chwile spędzone razem, kiedy wszystko jest okazją do wyrażenia miłości. Każda rozkładówka przedstawia przeciwstawne sytuacje z codziennego życia rodziny i odkrywa prostą prawdę, że miłość mamy do dziecka jest bezwarunkowa. Ale największy sekret poznajemy na końcu.
Cytaty i zdjęcia pochodzą z materiałów promocyjnych organizatorów/Wydawnictw

Popularne posty