Kreatywnie z Fabryką Wafelków
Z radością dołączam do akcji sklepu Fabryka Wafelków i portalu Pomysłowy Rodzic
- Kreatywnie z Fabryką Wafelków. O co chodzi? Na przykład o to, by zamiast sterty zabawek wybrać jedną, ale taką, która daje wiele możliwości. Dla dziecka, ale i dla nas, by wspólnie i kreatywnie  spędzić czas. Nasza propozycja na prezent z okazji Dnia Dziecka to... Tablica wisząca 3w1 marki Janod. 3w1? A gdzie tam! 10w1 - ze spokojem. A nawet wiele, wiele więcej. Przykłady? Proszę bardzo:
  1. Przestawianka. Z liter układam wyraz, w których przestawiam dwie lub więcej liter. Dziecko czyta i stara się ułożyć litery we właściwej kolejności.
  2. Grupowanie. Tworzymy zbiory z liter tego samego koloru i sprawdzamy, czy uda się w obrębie jakiejkolwiek grupy stworzyć jakiś wyraz.
  3. Książkowe kalambury. Jedna osoba wybiera z półki książkę, nie pokazując swojego wyboru rysuje postać lub scenkę z książki. Druga osoba odgaduje, można zadawać dodatkowe pytania do rysunku.
  4. Rebusy. Czy muszę to tłumaczyć? I ja musiałam się wysilić, by wymyślić rebus i ona, by go odczytać. Dałyśmy radę!
  5. Znikające ślady. Jedna osoba rysuje drogę z zakrętami (dwie linie z zapasem miejsca między nimi), a na jej środku - ślad (np. przerywaną linię), druga musi wymazywać ślady, starając się nie zmazać drogi. Nie takie łatwe :)
  6. Dopisywanki. Magnesy to pierwsze litery - do jakich wyrazów? To już musi wymyślić druga osoba. Ze starszym dzieckiem można ćwiczyć, wymagając konkretnych części mowy!
  7. Krzyżówka. Czyli po prostu - stworzenie krzyżówki dla dziecka. Jedyny minus takiej zabawy jest taki, że pisząc trzeba uważać, by nie rozmazać dłonią krzyżówki...
  8. Sekretne wiadomości. To dla starszego rodzeństwa, które chce coś ukryć przed nieczytającym bratem/siostrą ;) Wymieniać dalej? Zabawa w szkołę, układanie alfabetu, losowanie literek i zapisywanie wyrazów, które się od niej zaczynają (kto zna więcej - wygrywa), po prostu rysowanie - także kredą!, zadania matematyczne itd. A niby to tylko tablica 3w1... :) Na hasło „otymze” przez najbliższy tydzień w sklepie Fabryka Wafelków otrzymacie 10 procent rabatu na Tablicę wiszącą 3w1 marki Janod.

PS Do każdego zamówienia powyżej 150 zł otrzymacie taką bawełnianą torbę. Fajna! :)Post powstał we współpracy ze sklepem Fabryka Wafelków :)

Popularne posty