Halo Poznań! Dzieje się :)

Czerwiec, początek lipca - boję się podnosić głowę podczas spaceru. Uważnie spojrzeć w stronę billboardów czy słupów z afiszami wydarzeń kulturalnych. URODZAJ. Mówię Wam, strach się bać. Patrzę na ten mój biedy kalendarz, cały popisany kolorowymi cienkopisami i zastanawiam się, jak połączyć ten nasz rodzinny mikrokosmos (zakończenie przedszkola! logopeda! mechanik! urodziny koleżanki Ewy!) z poznańskim makrokosmosem (trzy duże imprezy, już zaraz-teraz!).
  • 17-28 czerwca 2016, Plac Wolności, Wolno dzieciom na Malcie. "Program Wolno Dzieciom na Malcie po raz trzeci zaprasza na plac Wolności, tym razem zgłębiając paradoks widza z perspektywy dziecka. Codziennie od 11:00 do 19:00, dla dzieci i ich opiekunów, czynna będzie przestrzeń pełna wielozmysłowych zabaw i opowieści nie z tej ziemi, pod opieką animatorów". Duuużo bezpłatnych wydarzeń, czasami obowiązują zapisy, innym razem po prostu można przyjść i skorzystać. Znamy z ubiegłego roku, znamy sprzed dwóch lat. Lubimy! Wydarzenie na FB KLIK
  • 28 czerwca-3 lipca 2016, Scena Wspólna, 10. (!) Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA. Zachęcałam w ubiegłym roku, zachęcałam wcześniej. Dzieciaki pod pachę i idźcie! Jeśli bilety dostaniecie, bo pula się kurczy, oj kurczy się... Zgapiłam się i na LABirynt już nie pójdę, ani na warsztaty Po ciemku, po światło. Zgadnijcie, czy zła jestem z tego powodu... Bardzo! Ale moja wina, mojego urlopu wina. Trudno. Biorę to na klatę. Tu znajdziecie cały program i linki do biletów KLIK. Wydarzenie dla dzieci w wieku od zera do pięciu lat i ich opiekunów (ale i tak wezmę Ewkę, na koncert ją wezmę :)). Wydarzenie na FB KLIK
  • 8-14 lipca 2016, Animator. 9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych. Szczególny zoom na: "Specjalny program dla najmłodszych przygotowany przez Centrum Sztuki Dziecka: warsztaty, pokazy zestawów krótkometrażowych animacji i projekcje pełnometrażowych produkcji". Tu zapraszam po szczegóły KLIK. Wydarzenie na FB KLIK.

PS A tak zupełnie nie na temat - oglądałam niedawno serial Mozart w dżungli i przepadłam... Czy to ten Bernal, czy momentami irytująca siostra Jemimy Kirke (Jessy z Girls), czy muzyka... Nie wiem. Ale. Podoba. Mi. Się. Trailer sezonu pierwszego (na razie są dwa) KLIK.

Zdjęcia - od góry - LABirynt - ART FRACTION FOUNDATION, Beat the drum! - Theater de Spiegel (Antwerpia), Jezioro Łabędzie - Baby Lab i Meyerhold Center (Moskwa). Za zdjęcia dziękuję Organizatorom Festiwalu :)

Popularne posty