Ojejku!Ojejku, jestem jak Jejku-Jejku! Cyklicznie* odczuwam pragnienie zmiany. Wiadomo - objawy nasilają się wczesną wiosną, ale do potrzeby zmian nie są mi potrzebne zielone pąki na drzewach... Mając na myśli zmiany - mówię o najbliższym otoczeniu, nie o członkach rodziny, rzecz jasna ;) Patrzę na te bladobeżowe ściany. Są jakie są. Takie były. Wciąż są czyste (szlag!), na razie nie malujemy. Ale ten dywan we wzorki! Moje oczy mają zawał, szczególnie jak w jednym kadrze są wzorki z dywanu, kanapy i obicia krzeseł. Może by tak kapę, pokrowce, no-nie-wiem-gazety? ;)
Jejku-Jejku też potrzebuje zmian i wpada na pomysł, by swój niebieski, pasiasty pokój przemalować. Przyjaciele spieszą mu z pomocą i każdy z nich ma swoją (jedyną i słuszną) propozycję zmian. Bio sugeruje, że pokój powinien być pomarańczowy. Szast-prast i przemalowany. To jednak nie jest ten efekt... Gonia proponuje zieleń, potem Zubi - róż, z kolei Papu zachłannie chce wszystkich kolorów. Podczas gdy w domu Jejku-Jejku rozgrywa się prawdziwa bitwa, ten pospiesznie się ewakuuje. Nie lubi bitew i chyba nie przypadła mu do gustu żadna propozycja kolorystyczna. Wyprowadza się i wykopuje sobie nowy domek. Jakich używa kolorów? Pewnie się domyślacie...W naszym poprzednim mieszkaniu mieliśmy zieloną ścianę, przy każdym odświeżaniu wnętrza zastanawiałam się nad nowym kolorem. Ostatecznie zawsze wygrywała ta zieleń...  Już tam nie mieszkam, ale ścianę i jej kolor nadal lubię :)

Książeczka Jejku-Jejku chce coś zmienić (tekst i ilustracje: Magali Le Huche, tłumaczenie: Joanna Rzyska, Wydawnictwo Dwie Siostry) ma twardą okładkę, odrobinę grubsze strony i mnóstwo okienek. Taki Wojtek może na przykład ją oglądać tylko wtedy, kiedy czuwam. Raz - nie domyka okienek przy przekładaniu stron i zdarza się, że je zagina, dwa - bywa, że go ponosi... I wtedy roznosi. Znaczy się wyrywa. Już raz mi przyniósł garść okienek z książki (innej, brzydszej ;))... Tak tylko mówię. Że fajne, że ładne, ale delikatne :)


* może nie dokładnie co 30 dni, ale z pewną regularnością ;) 

PS Jutro o 21.00 wystartuje na blogu Garażowa wyprzedaż #3 :) Będą sztywniaczki, będą miękkie strony, jakieś puzzle z Elzą... ;D

Popularne posty