Jedyne takie mapy

Wcale się nie dziwię, że Wydawnictwo Dwie Siostry postanowiło świętować swoje dziesiąte urodziny między innymi specjalnym wydaniem Map (tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry). To według mnie najlepsza książka popularnonaukowa dla dzieci (bo chyba atlas, szczególnie taki, można zaliczyć do literatury popularnonaukowej? czy to bardziej literatura stosowana? dobra, już nie będę bardziej wnikać ;)). Chciałam napisać jakiś okres czasu, ostatnie dziesięć lat, ale... Właściwie nie, zostawię to tak jak jest. Najlepsza książka popularnonaukowa dla dzieci. Dla dzieci i dorosłych. Dla rodziny. To moja opinia, ale chyba kilka osób też ją podziela... ;) Mapy to międzynarodowy bestseller, wydany łącznie w ponad dwóch milionach egzemplarzy w 25 krajach. Serce rośnie, gdy podczas zagranicznych wojaży w witrynie księgarni dojrzy się tę wielką książkę. Nasze to! Nasz duet autorów, nasze wydawnictwo! Duma.
Pierwsza edycja Map ukazała się w 2012, aktualnie można kupić zarówno tamto wydanie, jak i nową, edycję pomarańczową, która zawiera mapy 16 dodatkowych krajów (Argentyna, Dania, Estonia, Gruzja, Irlandia, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry oraz Wietnam). Nakład wydania jest limitowany - po jego wyczerpaniu wydawnictwo nie przewiduje dodruków. Po cichu liczę, że po tym jak nakład się wyczerpie, Dwie Siostry jednak wydadzą te 16 map w formie pewnego rodzaju suplementu, dodatku, dopowiedzenia dla tych, którzy mają pierwsze Mapy i nie widzieli potrzeby/nie mieli budżetu, by zakupić edycję pomarańczową. Co myślicie?A Mapy - niezależnie od edycji - to długie godziny zabawy, planowania podróży, czytania ciekawostek, poznawania miejsc, w których się było lub będzie, podróżowania palcem... Mapy to miks tradycyjnego atlasu geograficznego, ale i przewodnika, atlasu zwierząt, rożnego rodzaju słowników, książki obrazkowej i encyklopedii. Może i nie zmieszczą się do podręcznego bagażu. Są wielkie i ciężkie. Taaakie nieporęczne. Ale świetne. Jedyne takie. Bardzo polecamy :)

Nasz egzemplarz limitowanej edycji otrzymaliśmy od sklepu Natuli KLIK, w którego ofercie znajdziecie nie tylko świetne książki, ale i zabawki, akcesoria związane z dziećmi i zdrową żywność. Dziękujemy za wspaniały prezent :)
Popularne posty