NieKsiążki #14

Co robi Ewa w szkolnej stołówce, kiedy nie je obiadu. Krzyżówki rozwiązuje! Wespół. Najpierw z jednym kolegą, a teraz to już ponoć kolejka bywa i zasada silniejszego łokcia obowiązuje. Hit stołówki - krzyżówki obrazkowe. Zgadują hasła i wpisują je w odpowiednie rubryczki na zmianę. Ołówkiem. Czasem coś wymazują, robią rozkoszne błędy ortograficzne, niekiedy zostawiają puste pole i Ewa szuka pomocy u mnie. Szaleni krzyżówkowicze :)
Krzyżówki obrazkowe (napisała: Aleksandra Golecka-Mazur, Wydawnictwo Adamada, aktualnie trzy części) - kryją w sobie dwa rodzaje krzyżówek i odpowiedzi (które ja od razu wycięłam i podkleiłam strony taśmą, by zeszyt się nie rozpadał). Są krzyżówki bardziej tradycyjne z oznaczonym numerkiem obrazkiem i wskazanym miejscem w diagramie i te, w których znamy hasło, lecz nie wiemy, gdzie należy je wpisać - taka trochę Jolka dla najmłodszych ;) Jest przejrzyście, kratki krzyżówki są duże, jest czytelnie, hasła są zilustrowane fotografiami. Pierwszoklasiści dają radę i mają frajdę :) Cena u wydawcy to 8,90 (Aros - 5,79, Bonito 6,68, Nieprzeczytane - 5,47, Czytam - 5,81). 

 
Drugą propozycję podpowiedziała mi w wakacje (już nie tylko internetowa ;)) koleżanka. Dziękuję! Technopol Częstochowa wydaje miesięcznik dla dzieci "Co to?" I chyba nie muszę pisać, że graficznie to nie do końca moja bajka? ;) Ale - zadania są zróżnicowane i ciekawe, a ich samodzielne rozwiązywanie, przynosi Ewie sporo radości i satysfakcji. Zeszyty można kupić w kioskach, salonach prasowych, stoiskach z prasą. Cena - 3,80 (około 40 zadań).


NieKsiążki to cykl poświęcony zeszytom kreatywnym - ciekawym kolorowankom, zeszytom z zadaniami i naklejankom. Wszystkie odcinki cyklu można znaleźć tu KLIK.

Komentarze

 1. Jestem pełna podziwu dla każdej mamy, która tak jak ty, dba o odpowiednią edukację swoich dzieci. BRAWO! rozwijanie ich nie tylko poprzez książki ale również krzyżówki, wydzieranki, gry edukacyjne powoduje, że dziecko jest bardziej ciekawe świata i łatwiej przyswaja wiedzę.
  serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ale - żeby było jasne - nie jest tak, że ja zawsze i tylko ten nacisk na edukację... Czasami po prostu chcę jakoś przeżyć np. pociągiem ;) A ta edukacja to tak zupełnie przy okazji :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Bardzo dobrą serią czasopism dla dzieci jest "Supełek". Możecie o nim poczytać na www.supelek.com.pl, ale warto po prostu kupić go na próbę

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty