Córka bajarza

Już od jakiegoś czasu przestało być aktualne pogardliwe określenie - "książki z marketu". O ile kiedyś faktycznie dominowały tam jaskrawe brzydoty, teraz w tzw. "koszach" można upolować pozycje cenionych autorów/ilustratorów lub... książkę, która jest wynikiem konkursu ogłoszonego przez właściciela sieci sklepów Biedronka. W konkursie "Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" wygrały - w kategorii tekst: Monika Radzikowska, w kategorii ilustracje: Monika Biała. I to jest efekt tego konkursowego spotkania. Książka Córka bajarza.
Weronka - tak ma na imię córka bajarza - bardzo martwi się stanem zdrowia ojca i tym, że w jej krainie może zabraknąć osoby, która swoimi opowieściami daje ludziom nadzieję i radość. Zrozpaczona szuka pomocy u starej wiedźmy, która za uleczenie bajarza chce otrzymać ich największy skarb. Weronka nie wie, o czym mówi wiedźma, ale zgadza się. Bajarz zdrowieje, ale... traci dar opowiadania. Weronka postanawia udać się w niebezpieczną podróż do Króla Bajarzy. Czy uda jej się odzyskać dar ojca? A może odkryje w końcu swój własny?
Bohdan Butenko, który zasiadał w jury (kategoria ilustracje) konkursu Piórko 2016 powiedział: "Miło jest córce bajarza, że dostała się w tak zdolne ręce!" Trudno się nie zgodzić z Mistrzem :) W ogóle miłe jest to spotkanie obu pań. Dobrze się czyta, według mnie dużo lepiej niż książkę z pierwszej edycji konkursu, pt. Szary domek, ogląda się z przyjemnością. Bardzo czekam na kolejną edycję konkursu i jej wyniki!
Książka do nabycia za 9,99 zł w sklepach sieci Biedronka (sprzedaż ruszyła 28 listopada 2016 r.).

PS W odcinku 16/24 cyklu #kalendarzotymze książka z Biedronki, ale wydana przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Rozglądajcie się za nią przy okazji codziennych zakupów, to naprawdę fajna pozycja w bardzo dobrej cenie :)


Popularne posty