Miastonauci
Tymczasem Babaryba... Znowu zaskoczyła mnie kartonową książką. Już malarskie Nad morzem (i W górach) duetu Germano Zullo* & Albertine było zapowiedzią pewnego kierunku, odwagi, braku zgody na kolejną książkę podobną do innych. A teraz Miastonauci z ilustracjami architekta i akwarelisty Tytusa Brzozowskiego. To wielkoformatowa opowieść graficzna, w której każda rozkładówka to panorama miejska, łącząca w sobie nawiązania do konkretnych obiektów architektonicznych z ośmiu polskich miast z fantastycznymi wydarzeniami, tajemniczymi postaciami i zagadkami. Łącząca również pokolenia, bo przeglądanie tej książki przynosi radość i dużo zabawy młodszym i starszym czytelnikom. Młodsi mogą po prostu podążać z chłopcem i pingwinem, którzy poszukują tajemniczej dziewczyny. Odrobinę starsi mogą skupić się na matematycznych zagadkach i szukaniu i liczeniu różnych szczegółów. Przed najstarszymi trudne zadanie - do jakich charakterystycznych obiektów architektonicznych nawiązał autor? Czy jesteście gotowi na taką przygodę? Czy poznajecie konkretne budynki? Bazylikę Mariacką w Gdańsku, katedrę na Wawelu, wieżę kościoła św. Elżbiety we Wrocławiu czy poznańską katedrę z Ostrowa Tumskiego? A może chcecie więcej? Powstała również strona WWW książki KLIK.
* Ktoś już widział animację Nazywam się Cukinia, przy scenariuszu której pracował Germano Zullo? Ja bardzo chcę zobaczyć!


Ta tabelka (porównywarka cen) powyżej zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nią dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką (bardzo niewielką) prowizję. Na waciki. Na przykład ;)

Popularne posty