Podróże małe i duże (literatura)Czasami tylko palcem po mapie, innym razem naprawdę, z plecakiem i prowiantem - wyruszamy w podróż. Te z plecakiem to raczej bliższe niż dalsze. Palcem po mapie - nie mamy ograniczeń. Ceny biletów nie grają roli, nie przejmujemy się rozmiarem bagażu. Otwieramy książkę i - siup - jesteśmy na miejscu. Gdzie tylko chcemy. Trzy książki trzech autorek. Wszystkie podróżnicze i bogato ilustrowane. Każda momentalnie staje się ulubioną. Bo jak tu wybrać jedną?

Nela i skarby Karaibów (seria NELA MAŁA REPORTERKA, Wydawnictwo Burda National Geographic Polska). Czy muszę komuś przedstawiać blondynkę z długim warkoczem? Aktualnie ma 11 lat, a to jej siódma książka. Prócz pisania - prowadzi również program w TVP Nela Mała Reporterka. Ponoć to najmłodsza reporterka świata, podróżować zaczęła, gdy miała pięć lat.

Zwierzaki podróżniczki Gosi (Małgorzata Zdziechowska, Wydawnictwo Papilon). Autorkę nazywają -  polską dr Dolittle lub zaklinaczką zwierząt. W książce dzieli się opowieściami o swoich podróżach, wolontariacie i pracy z dzikimi zwierzętami. Jest również mnóstwo faktów i ciekawostek o wielu gatunkach. Ukochane rozdziały Ewki? Wiadomo - te o lamparcie, gepardzie i jaguarze.

Dzieciaki świata (Martyna Wojciechowska, Wydawnictwo Burda National Geographic Polska). Tym razem znana podróżniczka oddaje głos najmłodszym. Bohaterami książki są Matina z Nepalu, Lien z Wietnamu, Mali z Tajlandii, Zuzu z Namibii i Merbatu z Etiopii. Dzięki nim poznajemy inne kultury, obyczaje, odmienną od naszej codzienność. Bardzo ciekawe.

PS Jeśli znacie inne tego typu książki - dajcie znać w komentarzu :)
Te tabelki (porównywarki cen) powyżej zawierają linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką (bardzo niewielką) prowizję. Na waciki. Na przykład ;)

Popularne posty