Kto prowadzi? / AUTO MOTO / Na budowie / Der Ausflug

Miałam przygotowany zupełnie inny wpis, ale nie mogłam zostawić bez komentarza faktu, że niektóre książki z naszej półki przeżywają właśnie swoją drugą młodość... Przy czym ich pierwsza młodość to bynajmniej nie daleka przeszłość. Bardziej przełom roku 2013 i 2014.


Taki zestaw przynosi nam nasz trzylatek. I nawołuje: - Cytaj! Cytaj! Zupełnie ignorując to, że literek tam bardzo niewiele - tyle co kot napłakał...
Kto prowadzi?, Leo Timmers, Babaryba. Wiem, trochę wstyd, ale muszę to wyznać - dzięki lekturze tej książki Wojtek zaczął odróżniać krowę od żyrafy. Choć skłamałabym, mówiąc, że już nie zdarza mu się przy miss długiej szyi zaintonować - Muuu! A może tak właśnie robią żyrafy? No nie wiem. W każdym razie w książce Kto prowadzi? żyrafa jeździ szykownym różowym kabrioletem. A gdzie jeździ? Wiadomo, pograć w tenisa. Konstrukcja książki oparta jest na powtarzaniu pytań. Jedna rozkładówka to pojazd i stadko zwierzaków z kluczykiem w łapie, na kolejnej dowiadujemy się, kto kieruje dżipem, traktorem czy wozem strażackim. Jest zagadka i odpowiedź wraz z naśladowaniem dźwięków pojazdów. Czytana po raz dwusetny - dzieci nie nudzi. Dzieci nie nudzi...

AUTO MOTO, Stefan Seidel, Babaryba. Z okładki możemy się dowiedzieć, że dziewczynka na rowerze to Zosia, Julek lubi sportowe samochody a Franek i Bruno wyjeżdżają na wakacje kamperem. Możemy. Ja chętnie się dowiedziałam, mój trzylatek ma kompletnie w nosie, jak kto ma na imię, ważne, że są tramwaje, autobusy, śmieciarki, koparki, motocykle, radiowozy, karetki, wyścigówki, kamper i wypadek. Zastanawiam się, czy w ogóle zwróciłby uwagę, gdyby postacie raptem zniknęły... Ilustracje raczej z tych realistycznych i choć to zaledwie cztery duże rozkładówki, "lektura" zajmuje sporo czasu. Pojazdów całe mnóstwo i tyle samo sytuacji do omówienia. Jak się oczywiście znajdzie chwilkę po wskazaniu każdego auta palcem.
 
Na budowie, Stephan Lomp, Babaryba. W tym świecie na budowie pracują zwierzaki. Niektóre pracują, inne wpadają w tarapaty, mają wypadki, awanturują się lub wiecznie stoją w kolejce do toalety. Ponownie jedynie cztery rozkładówki, a akcją można obdarować kilka seriali. I niekoniecznie zakończyć na jednym sezonie. W porównaniu do AUTO MOTO - pojazdów jest mniej, ale za to są wielkie budowlane maszyny, które ucieszą każdego wielbiciela dwugodzinnego sterczenia przy pracującej koparce.

Der Ausflug, Doro Göbel, Peter Knorr, Beltz & Gelberg. Do kupienia na przykład TU. Tłumacz mi podpowiada (i raczej się nie myli), że Der Ausflug to po prostu Wycieczka. Książeczkę przesłała mi jakiś czas temu jedna z czytelniczek, mama dwóch chłopców - Edyta :) Bardzo ją lubimy. Książkę, choć Edytę też :) Książeczka kartonowa, niewielkich rozmiarów, siedem bardzo różnych rozkładówek. Jest parkowanie po osiągnięciu celu, zwiedzanie farmy, zagrody z bydłem, stadniny, wycieczka nad leśne jezioro, do wioski indiańskiej i wieczorna zabawa nad rzeką. Można śledzić różne postacie lub wypatrywać zabawnych detali. Albo patrzeć tylko na pojazdy... ;)

Ta tabelka (porównywarka cen) powyżej zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nią, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką (bardzo niewielką) prowizję. Na waciki. Na przykład ;)

Popularne posty