Konteksty / MFFMW Ale Kino! (Poznań)

 

Ja tak szybko, na chwilkę, podrzucam info. Lada chwila rozpocznie się w Teatrze Animacji 8. edycja Festiwalu Teatralnego KONTEKSTY, która odbędzie się w tym roku pod hasłem KONTEKSTY REDEFINICJE (23-26 listopada 2017 r.).  W programie spektakle  z Polski i Europy, koncerty i dźwiękoczytania. Ceny biletów na spektakle: 14-50 zł, dźwiękoczytania: 10-15 zł, film: 2 zł. Więcej informacji i regulamin znajdziecie TUTAJ. Jeśli się wybieracie - już teraz bardzo Wam zazdroszczę! Akurat wtedy jestem w służbowej podróży i wszystkie wydarzenia są poza moim zasięgiem.


Inna sytuacja jest z 35. Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino!, który odbędzie się od 3 do 10 grudnia 2017 r. w Multikinie 51, salach kinowych CK Zamek i na Scenie Wspólnej. Będę! Będziemy! Skitrałam w szufladzie całkiem pokaźne stadko biletów, które następnie będę upychać w kalendarzu adwentowym. Niby to stadko jest spore, biletów ponad 10, ale... Jak się doczyta, że podczas części konkursowej festiwalu zaprezentowanych będzie 45 filmów pełnometrażowych i 90 filmów krótkometrażowych - to trochę mina rzednie, prawda? Chciałoby się zobaczyć wszystko i pewnie warto. Ograniczeniem jest szkoła, praca, obowiązki... Budżet trochę mniej, bo umówmy się - 8 zł za bilet to nie jest zaporowa cena. To jedna z dwóch* filmowych imprez, które odbywają się w Poznaniu, w których regularnie bierzemy udział i zawsze kończy się to wielkim rogalem na buziach, rumieńcem z emocji i słowotokiem po seansie. Polecamy bardzo! Wszystkie informacje znajdziecie TUTAJ. Uwaga! Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki!
A! MFFMW Ale Kino! to nie tylko seanse! To również cała masa wydarzeń towarzyszących. Na przykład warsztaty, spotkania z twórcami czy konkurs na sobowtóra Reksia (TU więcej info).

* Bo jeszcze, oczywiście, KINO DZIECI. I Animator!

Popularne posty