Sekrety pojazdówWyprawę zaczynamy od wieku XVII i galery - okrętu wyposażonego w żagle i wiosła, a kończymy trzy wieki później w mobilnym laboratorium policyjnym. Podróżujemy nie po kontynentach i nawet nie do końca w czasie. Wybieramy kierunek - wnętrze. Wnętrze maszyn.

Jeśli zawsze podczas pokazów strażackich chcieliście zajrzeć w każdy kąt wozu, a podczas rozmaitych wycieczek zazwyczaj bardziej jesteście zainteresowani tym, co znajduje się poza wyznaczoną trasą - książka Sekrety pojazdów. Podróż do wnętrza maszyn (Pascale Hedelin, Lou Rihn, tłumaczenie: Jakub Jedliński, Wydawnictwo  Polarny Lis) jest dla Was. Nie dość, że naprawdę można poznać różne zakamarki 16 pojazdów, to jeszcze nie obowiązują żadne godziny otwarcia i nie ma nikogo, kto Was wygoni - czy to z szybu dla płetwonurków w statku oceanograficznym, czy nawet z reaktora jądrowego atomowego okrętu podwodnego. No, chyba że jesteście bardzo nieletni, czytacie pod kołdrą i rano nie wstaniecie do przedszkola... Wtedy mama może jednak zakończyć zwiedzanie, ok?


Pozycja zdecydowanie dla czytelnika 6+, choć młodsi mogą po prostu oglądać. Oglądać i podziwiać pojazdy. Bardzo ciekawa książka pozwalająca poznać sporo konkretnych terminów związanych z różnorodnymi pojazdami i ich budową.
Duży format, przejrzyste rozkładówki, mnóstwo informacji i bardzo smakowitych ciekawostek. Wiecie, że w jadalni sterowca Zeppelin Hindenburg LZ-129 znajdowała się niewielka poczta? Kojarzycie, czym zajmuje się "łapiduch" na atomowym okręcie podwodnym? W co wyposażeni są pracownicy mechanicznego kreta? Ja już wiem. Wy też możecie się dowiedzieć, bo tak się składa, że mam jeden egzemplarz dla Was. Wystarczy, że zgłosicie pod tym wpisem, kogo z Waszych bliskich ucieszyłaby ta książka najbardziej. Może córkę? Syna? Dziadka lub babcię? Na komentarze czekam pod tym postem (na blogu, nie na FB) do 1 grudnia 2017 (godz. 23.59). Jeśli komentujecie anonimowo, zostawcie na siebie namiar. A ja potem te paseczki będę wycinać, a Ewka losować. Powodzenia! ROZWIĄZANIE KONKURSU: Na Instastories odbyło się losowanie i książka leci do... AnnaD (lindgren). Czekam na adres - otymze@gmail.com! Dziękuję wszystkim za zabawę :)

Sekrety pojazdów. Podróż do wnętrza maszyn

Ta tabelka (porównywarka cen) powyżej zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nią, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką (bardzo niewielką) prowizję. Na waciki. Na przykład ;) Dzięki!

Popularne posty