Zadziwiające życie
Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem? (tekst i ilustracje: Misha Maynerick Blaise, tłumaczenie: Anna Klingofer-Szostakowska, seria ART, Egmont)
Czy wiecie, że podstawowym sposobem pozyskiwania energii przez ludzi jest spożywanie słońca? Czy przypuszczaliście, że w waszych ciałach aż roi się od mikroorganizmów? Dacie wiarę w to, że rośliny są świadome otoczenia i potrafią odczuwać oraz reagować na świat w sposób znany ludziom? To tylko trzy z wielu interesujących faktów o świecie, które możecie poznać dzięki tej szczególnej książce.
Nota wydawcy pozwala się zorientować, z jakiego typu książką mamy do czynienia. Czy jednak nie widząc zdjęć, słuchając samego opisu, wyobrazilibyście te bajeczne ilustracje połączone ze skondensowaną dawką wiedzy? Ja pewnie nie. Pomyślałabym, że to bardzo ciekawa książka, ale dla starszego czytelnika - z dużą ilością tekstu, schematami, tabelkami, procentami. Że niekoniecznie zaciekawi dziecko. Niekoniecznie ta dawka wiedzy będzie strawna. Nie dla każdego. A tu takie zaskoczenie! To nie zbiór ciekawostek czy album ilustracji. Wszystko jest spójne, kolejne rozkładówki są nawiązaniem do poprzednich. Wspaniała lekcja, przystępna i kolorowa, świetnie przygotowana, zamknięta w twardych okładkach.

Popularne posty