Rodzina sztućców

Do czego to doszło, że czuję się jak tyran? Że zastanawiam się, czym zawiniły, że traktuje je w taki sposób? Nieludzko! Niewidelcko, niełyżkowo i nienożowo! Takie stłoczone, że boję się otwierać szufladę. Rodzina na rodzinie. Zero prywatności. Jeden wielki kocioł...Rodzina Sztućców oraz Rodzina Sztućców II (tekst: Madlena Szeliga, ilustracje: Sławek Zalewski, Wydawnictwo Gereon) to opowieść o sztućcach mieszkających w domu babci Eleonory. Rodzinę poznajemy w momencie przeprowadzki, kiedy zmieniają szufladę i każdemu zależy na zajęciu jak najlepszego pokoju. Jeśli myślicie, że życie rodziny skupia się tylko wokół potraw, które dzięki nim może spożywać babcia Eleonora z rodziną - jesteście w błędzie. Dziadek Nóż szuka żony, syn Widelczyk - chcą stać się mężczyzną - wpada w makaronowe odmęty, Łyżeczka wybiera się na wycieczkę, zostawiając nieco tajemniczą wiadomość rodzinie, mama Łyżka czeka na niespodziankę z okazji rocznicy ślubu, a cała rodzina rozprawia się... z manekinami. Dzieje się!Jest akcja, przygoda, dużo dialogów i humoru. Jest zbliżony do kwadratu spory format, matowa okładka i wnętrze. Są bardzo nasycone kolory i fajne ilustracje - momentami bardzo proste, małoelementowe, czasem naładowane detalami. Duża przyjemność z obcowania. Duże wyrzuty sumienia, kiedy zagląda się do swojej szuflady wypełnionej widelcami, łyżkami i nożami. Uczciwie uprzedzam.


Nie ma tabelki z odnośnikami, bo książki kupicie chyba tylko na stronie wydawnictwa KLIK. Znajdziecie tam również najnowszą propozycję autorstwa Madleny Szeligi, ilustrowaną przez Emilię Dziubak. Jeszcze nie macałam, ale podglądałam ilustracje. Cudo! Tytuł Horror, rzecz o warzywach i owocach :) KLIK.


KONKURS:
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Gereon mam dla Was też taki zestaw. Napiszcie mi w komentarzu pod tym wpisem (na blogu), dlaczego do Was mają trafić dwa tomy o przygodach Rodziny Sztućców. Może macie w zanadrzu jakąś sztućcową lub związaną z jedzeniem anegdotę? Czekam na wpisy do piątku - 15 czerwca 2018 (godz. 23:59), w poniedziałek (18.06.) dam znać, do kogo wyślę książki  Rodzina Sztućców oraz Rodzina Sztućców II. Jeśli komentujecie z profilu: Anonimowy, nie zapomnijcie podać adresu @. Wasze adresy będą mi potrzebne tylko do kontaktu w przypadku wygranej, nie będę ich wykorzystywać do wysyłania żadnego mailingu. Zostaną usunięte z komentarzy (a wszystkie komentarze ukryte) zaraz po rozwiązaniu konkursu. Powodzenia!
ROZWIĄZANIE KONKURSU:
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!  Książki polecą do Amarantki za opis rodziny bardzo podobnej do książkowej Rodziny Sztućców ;) Czekam na wiadomość z adresem do wysyłki książek. Wszystkie komentarze - tak jak wcześniej zapowiedziałam - ukrywam.


Popularne posty