Spacer z psem

Ostatnio stale wychodzimy z psem! Mimo że psa nie mamy. To pies cioci. Nie możemy odchodzić zbyt daleko, ot za róg, na szybkie siku. Takie to wychodzenie, które nigdy nie jest upierdliwe, bo nawet jeśli pogoda słaba, zimno, wieje i pada - spacer jest udany. Jeździmy pociągiem, wędrujemy po pagórkach, odwiedzamy jakieś kompletnie odjechane krainy. Z białym psem. Się wyprowadzamy. Ku przygodzie.Spacer z psem (ilustracje: Sven Nordqvist, wydawnictwo Media Rodzina)

Dla mnie Sven Nordqvist to przede wszystkim autor historii o starszym panu i jego kocie, o Pettsonie i Findusie. Znam wszystkie książki, również mistrzowsko czytane przez Jerzego Stuhra audiobooki i film produkcji niemieckiej Pettson i Findus. Najlepsza Gwiazdka (premiera w Polsce - listopad 2018). W 2008 roku Wydawnictwo EneDueRabe wydało książkę obrazkową Svena Nordqvista Gdzie jest moja siostra? I ten tytuł zupełnie mi umknął... Tym bardziej oczarował mnie Spacer z psem! Wow, wow, wow! TYLE się dzieje na każdej rozkładówce! Czy Wy to widzicie? Tekstu (prócz opisu na okładce i różnych informacji od wydawcy) nie ma w ogóle, ale siedzimy nad każdą rozkładówką bardzo długo. Najpierw znajdujemy chłopca i białego psa, potem przyglądamy się detalom: pokazując paluchami, trącając się łokciami, powstrzymując, co bardziej niecierpliwych przed przewracaniem strony. Mistrzostwo!
PS Jak już się rozsmakujecie w ilustracjach Nordqvista - nie zapominajcie, że ilustrował też książki o Mamie Mu i Panu Wronie oraz jest autorem historyjek dla maluchów z Noskiem w roli głównej.
Popularne posty