Zoo

Żadna tajemnica, choć trochę wstyd. Poezję dla dzieci nabywam tylko wtedy, gdy... za ilustracje odpowiada wszechstronnie utalentowana Elżbieta Wasiuczyńska. I - ponownie żadna to tajemnica, choć trochę wstyd - oko zawieszam przede wszystkim na ilustracjach. Trochę ta nie-proza nie dla mnie... Tak nie do końca mnie cieszyła. Do czasu.


Zoo (tekst: Jarosław Mikołajewski, ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska, Wydawnictwo Agora)

Duet Mikołajewski/Wasiuczyńska stworzyli ilustrowany tomik wierszy w hołdzie dla mistrza Jana Brzechwy. I do licha, jak przepysznie im to wyszło! Chichram się nad tekstami, pochylam z podziwem nad ilustracjami (tym razem malowane), wzdycham patrząc na kolory... Najchętniej przepisałabym tu wszystkie wiersze, ale ze względu na prawa autorskie - nie mogę. Mogę pokazać część i zachęcić do lektury. Tych najmłodszych, średnich i dużych. Szczególnie ci średni i duzi docenią zabawę słowem i humor czyhający na każdej rozkładówce. Polecam!

PS Jeśli się nie mylę - część wierszy była już opublikowana w serii Biblioteka Gazety Wyborczej w 2007 roku. Wtedy zupełnie mi umknęło to wydanie, tym bardziej cieszę się, że Agora do tematu wróciła i wydała (bardzo starannie!) uzupełniony tomik.Ostatnia ilustracja (rozkładówka) pochodzi ze strony Wydawcy (TUTAJ).


Popularne posty