Zoo

Żadna tajemnica, choć trochę wstyd. Poezję dla dzieci nabywam tylko wtedy, gdy... za ilustracje odpowiada wszechstronnie utalentowana Elżbieta Wasiuczyńska. I - ponownie żadna to tajemnica, choć trochę wstyd - oko zawieszam przede wszystkim na ilustracjach. Trochę ta nie-proza nie dla mnie... Tak nie do końca mnie cieszyła. Do czasu.


Zoo (tekst: Jarosław Mikołajewski, ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska, Wydawnictwo Agora)

Duet Mikołajewski/Wasiuczyńska stworzyli ilustrowany tomik wierszy w hołdzie dla mistrza Jana Brzechwy. I do licha, jak przepysznie im to wyszło! Chichram się nad tekstami, pochylam z podziwem nad ilustracjami (tym razem malowane), wzdycham patrząc na kolory... Najchętniej przepisałabym tu wszystkie wiersze, ale ze względu na prawa autorskie - nie mogę. Mogę pokazać część i zachęcić do lektury. Tych najmłodszych, średnich i dużych. Szczególnie ci średni i duzi docenią zabawę słowem i humor czyhający na każdej rozkładówce. Polecam!

PS Jeśli się nie mylę - część wierszy była już opublikowana w serii Biblioteka Gazety Wyborczej w 2007 roku. Wtedy zupełnie mi umknęło to wydanie, tym bardziej cieszę się, że Agora do tematu wróciła i wydała (bardzo starannie!) uzupełniony tomik.Ostatnia ilustracja (rozkładówka) pochodzi ze strony Wydawcy (TUTAJ).


Komentarze

 1. Witam. Świetny blog! Ja dopiero rozpoczynam! !
  WOMEN POWER!! https://zwariowanakrolowamama.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocze są te książeczki, każdemu dziecku by się spodobały od razu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieciaki kochają zwierzątka, więc książeczka na pewno się im spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki ze zwierzętami są najfajniejsze dla dzieciaków.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci uwielbiają wszelkie zwierzątka, więc taka książeczka to coś wspaniałego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzieci nie mogą się oderwać od tej książeczki. Super to zoo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty