Super! Bohaterki i bohaterowie

Panna Czytalińska, otymze.pl

Ultimate Marvel, Marvel. Superbohaterki, Egmont, otymze.pl

Ultimate Marvel, Marvel. Superbohaterki, Egmont, otymze.pl

Czy jestem w stanie ocenić zawartość merytoryczną tych książek? Nie, zupełnie nie. To zostawiam specom od uniwersum Marvela. Co zostaje dla mnie? Frajda z przeglądania każdej ilustracji i podczytywanie z doskoku, na wyrywki fragmentów tekstu. Bo ja te książki tak trochę dla siebie chciałam, nie będę ukrywać. Tylko teraz trochę trudno mi się do nich dopchać...

Ultimate Marvel, Egmont, otymze.pl

Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów (teksty:  Adam Bray, Lorraine Cink, Melanie Scott, Stephen Wiacek, ilustracje: zbiorowe opracowanie, Wydawnictwo Egmont / HarperCollins Kids)

To jest szaleństwo! Ogromna gabarytowo i wagowo encyklopedia. Do użytku kanapowego lub dywanowego, bo ręce bolą. Ponad 300 stron o uniwersum Marvela. Jak w podtytule - superbohaterowie (oraz superbohaterki), arcyłotrowie, technologia i pojazdy. Wszystko poukładane według epok historii Marvela. Dla mnie, osoby, która zna tak naprawdę garstkę superbohaterów, to jakiś totalny kosmos, ale wyruszam w tę podróż z wielkim entuzjazmem. Przeczytajcie takie zdanie z wydawniczego opisu:
Dowiesz się też, jakie uzbrojenia i technologie pomagają homo superiorom na co dzień. Poczytasz o gigantycznych możliwościach mocy kosmicznych i o magicznych artefaktach pochodzących z Ziemi i odległych rzeczywistości i wymiarów.
No jaram się! Świetnie się bawię, uwielbiam przeglądać rozkładówki i widzieć różny warsztat ilustratorów. W ogóle mi nie przeszkadza to, że pewnie nigdy nie będę znała się dobrze na superbohaterach i ich świecie. Za to cieszę się na każdą porcję wiedzy o Marvelowskich bohaterach. Myślicie, że to się w niczym nie przydaje? Nieprawda! W sztuce, w literaturze, w filmie - wszędzie są jakieś odniesienia, wszystko się łączy. Tylko czasem, nie mając wiedzy, możemy tego nie zauważyć.

Nasz prawie sześciolatek codziennie pyta, gdzie jego Duża Książka. Przegląda kilka rozkładówek, przekłada zakładkę i odkłada książkę. Każdego dnia. Jeszcze nawet nie dotarł do połowy, nie przeczytaliśmy ani jednego akapitu razem! Na razie tylko ogląda. Polecam zatem starszym przedszkolakom, uczniakom i dorosłym, niezależnie od tego, czy lubią czytać.

Ultimate Marvel, Egmont, otymze.pl

Ultimate Marvel, Egmont, otymze.pl

Ultimate Marvel, Egmont, otymze.pl

Ultimate Marvel, Egmont, otymze.pl

Marvel. Superbohaterki, Egmont, otymze.pl

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata (tekst: Lorraine Cink, ilustracje: Alice X. Zhang, Wydawnictwo Egmont / HarperCollins Kids)

Tym razem same superbohaterki i ich historie. Zupełnie inna od encyklopedycznej Ultimate Marvel pozycja. Bardzo w duchu girl power! Bohaterki i ich moce są bardzo różnorodne, ale łączy je nieustanny rozwój, poszukiwanie pasji, odwaga i siła, świadomość, że bycie superbohaterką to wielka odpowiedzialność. I tak naprawdę nie jest tak, że każda z wymienionych bohaterek ma jakieś moce typu supersiła lub latanie. Jest też miejsce np. dla Moon Girl, czwartoklasistkę, która jest bardzo mądra i mistrzowsko układa Lego.
Każda bohaterka to osobna historia i metryczka z danymi - supermocami, umiejętnościami, ciekawostkami itd. Jest lekko, zabawnie, inspirująco i nowocześnie. Nawet cytaty motywacyjne są! I te malarskie ilustracje! Bardzo spójna, ciekawa publikacja dla dzieci w wieku 8+ (i ich rodziców, wiadomo). Panna Czytalińska poleca.

Marvel. Superbohaterki, Egmont, otymze.pl

Marvel. Superbohaterki, Egmont, otymze.pl

Marvel. Superbohaterki, Egmont, otymze.pl

Marvel. Superbohaterki, Egmont, otymze.pl

Książki otrzymaliśmy w ramach akcji Książka na wakacje organizowanej przez Wydawnictwo Egmont / HarperCollins Kids. Jeśli macie ochotę na wakacyjne zakupy u wydawcy m.in. komiksów z serii Komiksy są super!, książek o Basi, książek Czytam sobie i wielu, wielu innych ciekawych tytułów - kliknijcie TUTAJ. W terminie od 26 czerwca do 5 lipca 2020 na hasło WAKACJE2020 czeka na Was rabat 35% na całą ofertę książek dostępnych w Egmont.pl.
Panna Czytalińska, otymze.pl

Popularne posty