E-booki dla młodszych nastolatków

W urodzinowy poranek, kilka miesięcy temu, Panna Czytalińska zerwała ozdobny papier z kartonika z czytnikiem e-booków. Skąd taki pomysł na prezent? Bo jej lektury są coraz dłuższe, często zupełnie bez ilustracji, a tempo, w jakim czyta, wymusza na nas zabieranie na każdy wyjazd kilku kilogramów książek. Bo nie wchodząc w dyskusje o wyższości papieru nad nie-papierem, moje doświadczenie jest takie, że od kiedy czytnik mam, czytam dużo, dużo więcej. Kocham papier, ale mój czytnik nie jest kochany mniej.

e-booki, otymze.pl

Obawiałam się jedynie, że dla oczytanej dziesięciolatki nie ma wystarczająco bogatej oferty e-booków. Minęło pół roku - czytnik jest regularnie w użyciu, więc chyba nie jest aż tak źle? Poniżej znaleziona przeze mnie oferta e-booków dla młodszych nastolatków. Takie wiecie - jeszcze nie young adult, jeszcze nie młodzieżówka pełną gębą. Zaskakujące było dla mnie odkrycie, że na stronach www wydawców e-booków często nie ma, nie widać ich. Na początku wprowadzało mnie to w błąd. Bo skoro na stronie wydawnictwa nie ma... to nie ma. Tymczasem pobieżne sprawdzenie oferty w księgarniach internetowych specjalizujących się w e-bookach, dawało już zupełnie inne wyniki... Czy to kwestia przebudowy www pod produkty cyfrowe? Czy jest inny powód? Wytłumaczy mi ktoś?

No to jedziemy. Kolejność przypadkowa. Chodzi o dostępność tytułów dla dzieci w wieku 9+. Na pewno nie ma w tym zestawieniu wszystkiego, przyjmuję bardzo chętnie uwagi do erraty. Grafika = link (najczęściej do Publio, choć nie ma to związku z żadną współpracą).

Wydawnictwo Zielona SowaZielona Sowa, e-booki

Debit oraz Młody Book (serię Zaklinaczka Lene Kaaberbøl, którą Panna Czytalińska połknęła w wakacje)

Debit, e-booki

Młody Book!, e-booki

Wilga

Wilga, e-booki

Dwukropek

Dwukropek, e-booki

Nowa Baśń

Nowa Baśń, e-booki
 
Media Rodzina

Media Rodzina, e-booki

Nasza Księgarnia

Nasza Księgarnia, e-booki
Wydawnictwo BIS

BIS, e-booki

 Wydawnictwo Literackie

Literackie, e-booki
Wydawnictwo Literatura

Literatura, e-booki
 Adamada

Adamada, e-booki
Papilon 
Papilon, e-booki

W.A.B.

W.A.B, e-booki

Powergraph

Powergraph, e-booki

Agora

 Agora, e-booki

Galeria Książki

Galeria Książki, e-booki


Muza (Czytalińska poleca powieści ze świata Minecrafta)Muza, e-booki

Jaguar

Jaguar, e-booki

Mała Kurka

Mała Kurka, e-booki
Egmont
Egmont, e-booki

czytnik, otymze.pl

PS A jak lektura jakoś gorzej wchodzi, jak grubość przytłacza - czasem pomaga przerzucenie się na czytnik i skorzystanie z www.wolnelektury.pl

Popularne posty