Wielka podróż dziadka Eustachego

Wielka podróż dziadka Eustachego, scenariusz i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry
 
Komiksy są spoko, ale... bywa, że dość topornie idzie ich głośne czytanie. Oko nie zawsze zdąży ogarnąć, kolejność dymków się miesza, czytający się zawiesza - na szybko szukając sensu... Zdecydowanie łatwiej komiksy czytać sobie samemu. A jeśli to czytanie nie do końca jeszcze wychodzi - zawsze można sięgnąć po komiks bez dymków, w którym literki pojawiają się tylko przy onomatopejach, krótkich okrzykach, powitaniach. Komiks bez słów, taka gratka!
Poznajecie, prawda? Za ilustracje i scenariusz odpowiada znany duet: Aleksandra i Daniel Mizielińscy. Tym razem nie będzie to jednak tytuł popularnonaukowy, a przygodowy, pełen akcji. Czy dziadek właśnie obudził się z drzemki nieco spanikowany i zerknął na kalendarz z zakreśloną datą? Być może. Czy z prędkością błyskawicy pobiegł do sklepu z zabawkami, spakował prezent i uszykował się do podróży? Tak, tak i tak! Tak się zaczyna ta historia. Gdzie wybiera się dziadek - trochę można się domyślać, ale doprawdy nie spodziewacie się, jakie przygody na niego czekają i ile wysiłku włoży w to, by dotrzeć do celu. A dotrze w ogóle? No jak myślicie?
Bardzo fajny wstęp do komiksowej przygody, nie pierwszy taki (polecamy również Pewnego razu w Londynie z Wydawnictwa Literówka), ale zarówno ze względu na ilustrację, jak i fabułę - zdecydowanie szkoda byłoby go przeoczyć. Młodszy czytelnik nie zgubi się w gąszczu komiksowych ramek i bez problemu będzie podążać z dziadkiem Eustachym do celu. Taki komiks bez słów to też świetna okazja do posłuchania, jak o fabule opowiada najmłodszy odbiorca. Może się okazać, że czytacie zupełnie inne historie...
 


Wielka podróż dziadka Eustachego, Dwie Siostry, otymze.pl

Wielka podróż dziadka Eustachego, Dwie Siostry, otymze.pl

Wielka podróż dziadka Eustachego, Dwie Siostry, otymze.pl

Wielka podróż dziadka Eustachego, Dwie Siostry, otymze.pl


Popularne posty