Klapki i faktyZupełnie nie byłam na to przygotowana! Na Targach Książka dla Dzieci i Młodzieży pchałam wózek z głodnym Wojtkiem w stronę stolików, kiedy kątem oka przeczytałam napis nad jednym ze stoisk - BOOKIDS... Czy to wydawnictwo? Dlaczego nic o nim nie wiem? I dlaczego akurat teraz muszę iść szuflować łyżeczką z zupą (z batatów! pycha!)?! ;) Zupa się skończyła, a ja się cofnęłam. I zaatakowała mnie oferta Wydawnictwa Usborne Publishing... Zupełnie nie byłam na to przygotowana!
Książki z gigantycznymi rozkładówkami, z ponad mnóstwem okienek, z różnymi fakturami, z setkami naklejek, dla najmłodszych i trochę starszych, zeszyty kreatywne, kolorowanki... Przepadłam. Kolejnego dnia przepadła Ewa. Pytanie nie zaczynało się od "czy", to było zdecydowane "co" - co wybrać?
- Na pewno coś z okienkami! - zawyrokowała Ewka. A ja się kłócić z nią nie chciałam :) Mamy zatem Lift-the-flap General Knowledge, czyli książkę... O WSZYSTKIM. O Ziemi, zwierzętach, naukowcach i ich odkryciach, rozrywce, skarbach, historii. 16 kartonowych stron, a na nich 135 klapek kryjących setki faktów. Wszystko w języku angielskim, żeby i rodzic mógł trochę głowę pogimnastykować ;) Jak o wszystkim to i wszystko w tej książce lubimy, ale najbardziej te klapki... Niektórych do tej pory nie odkryła! :)tekst: J. Maclaine, A. Frith, ilustracje: M. Palmieri Wydawnictwo Usborne KLIK
W Polsce książki dostępne w sklepie BooKids WWW KLIK  //  FB KLIK

Popularne posty