Efekt wooowWielka księga. Z wielkimi zwierzętami. Ciężkimi, wysokimi, długimi, szybkimi. Takimi NAJ. Naj w ogóle wśród zwierząt. Naj pośród owadów. Naj w wodzie. Naj wsród ptaków. Naj, naj, naj!

Książkę pierwszy raz zobaczyłyśmy na Targach Książka dla Dzieci i Młodzieży KLIK. Już wtedy płetwal błękitny podbił nasze serca. Trudno się dziwić - z zaskoczenia nas wziął. Schował się w takiej, na pierwszy rzut oka, zwykłej książce. Słoń, żyrafa, struś - książka o dużych zwierzętach. Phi. Kolejna książka o zwierzętach. I tylko drobnym drukiem "with 4 giant fold-outs". Nie przyuważyłam tego napisu, a niby taka jestem uważna, czytam regulaminy, widzę gwiazdki i najdrobniejszy druk. Twarda okładka, kartonowe strony. Nagle TRACH! TAKA rozkładówka. Taki efekt wooow. Otwieramy znowu. Trach. - Woooww. Działa, zawsze działa. Wielka księga. Z wielkimi zwierzętami. Ciężkimi, wysokimi, długimi, szybkimi. Takimi NAJ. Dla tych, co całymi dniami chcą być NAJ. Najszybsi i najbardziej chętni na lody. Na przykład ;) I dla tych, którzy lubią podzielić się wiedzą z rodzicami. I większość zdań kończą na: "prawda?", "wiesz?", "co nie?". A wracając do płetwala błękitnego... To największy zwierzak! Jest nawet większy od dinozaurów! Jego język jest tak ciężki... Jak słoń. Sam język! Wooow.
tekst: Hazel Maskell, ilustracje: Fabiano Fiorin Wydawnictwo Usborne KLIK. 
W Polsce książki dostępne w sklepie BooKids WWW KLIK
Jest więcej tytułów z serii Big Book! Owady, ciężarówki, pociągi... 
Wszystkie z drobnym druczkiem "with 4 giant fold-outs" :)

PS Stopy są w ogóle nie związane z wpisem. Ale wiecie. Są NAJsłodsze i należą do NAJcudowniejszego chłopca. A poza tym - dajcie spokój, wiem, że to lubicie! :D

Popularne posty