5 lat otymze.pl KONKURS

Przeglądam archiwum. Zdjęcia wymieniłabym w większości wpisów, ale czy usunęłabym choć jeden ze starych postów? Cofnęła moje polecenie? Nie. 5 lat blogowania. 642 posty. Gdybym miała wymienić pięć życzeń związanych z blogowaniem, wyglądałyby tak: chciałabym mieć chęć i zapał do blogowania przez kolejne pięć lat; z chęcią przyjęłabym 25 godzinę (dwie!) doby, by mieć na to czas; chciałabym robić lepsze zdjęcia, a co za tym idzie - zmienić sprzęt, który ledwo zipie; chciałabym móc sobie pozwolić na podyplomowe studia Literatura i książka dla dzieci i młodzieży i na końcu - z chęcią nauczyłabym się więcej o montażu filmów. Coś tam na pewno się spełni, prawda? Na przykład ta doba dłuższa... ;)


Dziękuję, że zaglądacie, że czytacie. Szczególnie dziękuję tym, którzy komentują. Wiem, jak to jest, wiem, że ta doba krótka, że wpada się do ulubionych miejsc, przewinie zdjęcia, nie doczyta i leci dalej. Wiem, rozumiem. Tym bardziej doceniam te kilka słów i za nie dziękuję. Tymczasem zapraszam Was wszystkich do wspólnego świętowania! 3, 2, 1... START.
Rozejrzyjcie się dobrze po półkach z książkami dla dzieci i weźcie na warsztat jedną z okładek. Przygotujcie wraz z dziećmi własną jej wersję w jednej z trzech technik:
1. fotografia zainspirowana okładką wybranej książki (zaaranżowanie sytuacji z okładki i zatrzymanie jej w kadrze),
2. skan/fotografia pracy plastycznej wykonanej samodzielnie przez dziecko (technika pracy dowolna),
3. zdjęcie - sleeveface (zdjęcia przedstawiające osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała).
Żeby wszystko było jasne - poniżej przykładowe trzy wersje jednej okładki. Wybrałyśmy dość łatwe zadanie i błyskawicznie przygotowałyśmy okładkę książki Gapiszon i wędzone morze (tekst i ilustracje Bohdan Butenko, Wydawnictwo Dreams).
Na Wasze prace czekam do 13 grudnia 2015 r. (do 23.59). Wysyłajcie je na adres otymze@gmail.com, nie zapomnijcie dopisać wieku i imienia dziecka. 15 grudnia ogłoszę wyniki. Oczywiście, że lubię piękne, czyste zdjęcia, ale będę brała pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, zaangażowanie, dobrą zabawę. Także niech Was nie zniechęca brak aparatu fotograficznego, aparat w komórce wystarczy. Możecie wysłać dowolną ilość okładek, ale niech na każdą będzie przeznaczony tylko jeden kadr. Nie akceptuję kolaży (nie "przyklejajcie" okładki książki do zdjęcia; w przypadku starego tytułu - załączcie dodatkowe zdjęcie samej okładki, przy tytule, który jest wciąż w sprzedaży - wystarczy link do okładki w internecie). Czekam tylko na nowe prace, wykonane na ten konkurs. Uprzejmie proszę o ograniczenie pomocy programów graficznych, liczy się praca przy robieniu zdjęcia, a nie ta przy komputerze, przy obróbce. Szczegóły regulaminu KLIK.
Nagrody... Nagrody! Skoro to piąte urodziny - nagrodzę pięć osób. Najlepsza piątka otrzyma po skomponowanym przeze mnie zestawie książek. A sporo mam ich do rozdania... Sami zobaczcie:

 

Bawcie się dobrze! Powodzenia! Udostępnianie informacji o konkursie nie jest obowiązkowe, ale będzie mi bardzo miło :) Bardzo dziękuję Wydawnictwom za przekazanie książek na nagrody.

PS Ponieważ z prac chcę stworzyć galerię na FB, w mailu proszę o dopisek:
Wyrażam zgodę na przetwarzania danych osobowych i nieodpłatne opublikowanie zgłoszonej do Konkursu pracy na www/FB/instagramie otymze.pl. Oświadczam, że jestem autorem pracy.

WYNIKI KONKURSU 

Łatwo nie było, ale to przewidziałam i w regulaminie napisałam, że mam prawo powołać komisję konkursową :) Powołałam. Przedstawiciele Wydawnictw (alfabetycznie): BIS, Centrum Edukacji Dziecięcej / Papilon, Egmont, Media Rodzina , Zakamarki i ja. Każda osoba w jury wybierała dziesięć prac (choć bywało, że było ich 11) i przyznawała punkty. A ja liczyłam. Na samym początku wrzuciłam do specjalnego folderu moje typy. I stopniowo dorzucałam typy kolejnych członkiń komisji. Uwierzycie, że każda wiadomość zmieniała pierwszą/wygraną piątkę? Myślałam, że uda się nagrodzić po jednej osobie z każdej techniki, ale o ile jury doceniało prace plastyczne i fotografie zainspirowane okładką wybranej książki, o tyle sleeveface - nie było zbyt popularne. Postanowiłam z tym nie walczyć. 133 prace (nie liczę tych moich), 67 uczestników (choć nie - uczestników było dużo, dużo więcej - 67 adresów mailowych, wiadomości pisanych w imieniu swoim i dzieci). Jury wybrało z wszystkich prac w sumie 39 różnych prac! Po podliczeniu punktów okazało się, że są dwa miejsca piąte. Nie chciałam dzielić nagrody - ostatnią decyzję podjęła Ewa. Wybrała z dwóch prac jedną. Dobra, już się nie rozpisuję i tak tego nie czytacie ;D Oto jest. Piątka nagrodzonych.

 

 

Prace plastyczne dwie - Autorka jedna. Obie prace zgarnęły sporo punktów, dlatego wrzuciłam tu zestaw :) Wszystkie prace dostępne w galerii na FB klik.
 
Dziękuję za udział w konkursie. Niesamowity odzew, masa pracy i serducha w te prace włożona. Nagrodziłabym z chęcią... cztery razy więcej prac. Ale to może na 20 urodziny bloga ;D Tymczasem 5. Czekam na Wasze adresy, gratuluję :)

Popularne posty