Było ich pięciu


W maju zwierzałam się Wam, że ogromnie lubię czytać na głos książkę Jestem najsilniejszy i zastanawiałam się, jaka będzie ta seria „Polecone z Zagranicy” Wydawnictwa Dwie Siostry (mistrzowskie przykłady ilustrowanych książek dla dzieci, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie), jaki będzie kolejny w niej tytuł... Nie minęło pół roku i są dwa nowe tomy - Szur szur ćwir plum! i Pięciu Nieudanych. Pierwszej jeszcze nie znamy, za to drugą... czytamy recytujemy z pamięci :) Pierwsze czytanie, drugie, trzecie. Trzy wieczory. Potem jeszcze raz. Za każdym razem rechot, taki prosto z bebechów (och, czyż nie powinnam napisać - perlisty śmiech mojej księżniczki? ;)). Jej ukochany Nieudany to ten postawiony na głowie. Ale zaraz, zaraz... Wy może nie znacie tej książki... Małe streszczenie? :)Pięciu Nieudanych, tekst i ilustracje: Beatrice Alemagna
tłumaczenie: Ewa Nicewicz-Staszowska
Wydawnictwo Dwie Siostry KLIK

PS Pamiętacie inne nasze "filmowe" wpisy? Na przykład ten z Turlututu? Lub Kurczę blade? Ale się pozmieniało, prawda? Przede wszystkim Ewa, ale i moje umiejętności "montażowe" (wciąż się uczę, uff). Dajcie znać, czy chcecie czasem takie posty - filmowe prezentacje książek. Z góry bardzo dziękuję za Waszą opinię.

Ta tabelka (porównywarka cen) powyżej zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nią, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką (bardzo niewielką) prowizję. Na waciki. Na przykład ;)

Popularne posty