NieKsiążki #8

 

W grudniu myślałam, że jedyny śnieg, jaki zobaczę tej zimy, będzie tym na kartach naklejanki BIEGUNY i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy KLIK... Pomyliłam się, całe szczęście. Ale wypełniona po okładki śniegiem książka z naklejkami wielokrotnego użytku, skutecznie umiliła nam ostatni miesiąc 2015 roku. Zresztą  - nadal jest w użyciu. Wciąż sobie to błocko na chodnikach rekompensujemy. Krótkie teksty o zwierzętach zamieszkujących Arktykę i Antarktydę, cztery arkusze naklejek, wygodny format i sposób łączenia kart (sprężyna). Podobnie jak pierwsza książka z serii „Zwykli – niezwykli mieszkańcy” jest gwarancją świetnej zabawy.Średnio to istotna informacja, ale powtórzę się - Zuzię bardzo lubi Ewa, ja... ilustracje, postać - lubię, sposób, w jaki są opisywane jej przygody - jakby mniej, dużo mniej. Przygody Zuzi wypożyczamy z biblioteki bardzo regularnie, zatem nie mogłam przejść obojętnie obok Wielkiej księgi rysunków Zuzi KLIK. Naprawdę fajny zeszyt kreatywny, taki narzucający temat, ale pozostawiający szerokie pole dla wyobraźni. Format A4 i wiele płaszczyzn do zagospodarowania. Lubię tak - czysto, przejrzyście, mało kolorowania, dużo rysowania.


To dopiero cacuszko - Drawing Book: Make a World. Sądząc z rozmów przeprowadzonych na temat tej pozycji - tytuł nie tylko dla dzieci, dla dorosłych również. Po prostu dla wszystkich, którzy mają opory przed postawieniem pierwszej kreski. Bo przecież nie umieją narysować - domku, psa, auta... Wstydzą się rezultatu swoich prób. A tu - kreseczka po kreseczce. Dosłownie. Uroczo! Świetna zabawa dla dużych i małych, świetny wstęp do bardziej samodzielnych prób. Dziękuję Edycie, że mi ją podesłała :*

NieKsiążki to nowy cykl poświęcony zeszytom kreatywnym. Od pewnego czasu zastanawiałam się, jak pokazać ciekawe kolorowanki, zeszyty z zadaniami i naklejanki. Szczególnie, że regularnie z takowych korzystamy. Myślę, że kilka zdjęć i krótki komentarz z informacją o wydawcy i linkiem będzie idealną formą dla prezentacji tego typu publikacji. Wszystkie odcinki można znaleźć tu KLIK.

Popularne posty