Ahoj, piraci! Ahoj, przygodo!*


Poszarzało, mgły przyszły, jakby bardziej mokro i na pewno trochę zimniej. No i ciemność nadchodzi szybciej... To co? Wyjmujemy gry! Rozsypujemy puzzle! Chlapiemy farbami! Ahoj, przygodo!
Nowa propozycja od Wydawnictwa Egmont przyszła w samą porę. Stęskniliśmy się już za wspólnym czasem nad planszą i nie mogliśmy się doczekać rozgrywek. Wieczorem przeczytaliśmy instrukcję Ahoj, piraci! i rozłożyliśmy planszę. Wyjęliśmy pionki. I wtedy się zaczęło... Wojtek niczym tornado wpadł na stół (sic!) i porwał wszystkie statki. Bo musicie wiedzieć, że mocną stroną gier z Egmontu są właśnie pionki - w tym konkretnym przypadku: drewniane statki. Kapitan Wojtek przejął wszystkie i zatopił paluchy w skarbach. I tak zakończyła się rozgrywka. Niestety.
Czy można nam się dziwić, że na wiadomość o wyjeździe chłopaków na weekend zareagowałyśmy entuzjastycznie? W planach były puzzle, gry i wszystkie-rzeczy-których-nie-można-robić-z-Wojtkiem. Jadłyśmy też czekoladę, choć akurat przy tej czynności Wojtek wspaniale współpracuje. Póki ma po jednej kostce w każdej łapie i co najmniej dwie w buzi... Oczywiście. I pojechali. A my ponownie rozłożyłyśmy planszę.W skrócie - gra polega na tym, by wypłynąć z portu i wrócić do niego z łupem. Żeby nie było tak prosto, aby wygrać trzeba mieć w porcie co najmniej dziewięć skarbów, ale statek może przewozić ich maksymalnie siedem. Żegluje między wyspami, a symbole na nich wskazują, ile może lub MUSI załadować skarbów. Bywa, że statek jest przeładowany i się wywraca, tracąc większość skarbów. Bywa, że drugi statek czyha na jego skarby. Czasami pojawia się tornado... Są emocje! Ale, ale - ale nie podczas rozgrywki w dwie osoby. Kurczę, no! Tak czekałyśmy na rozgrywkę i zabrakło nam jednej osoby do lepszej zabawy. Gra w dwie osoby traci dynamikę, ci piraci wtedy tacy uprzejmi, mieszczą się na jednym polu, abordaże takie sporadyczne. Czekamy na kolejne rozgrywki, póki co w trójkę; pewnie wieczorową porą, jak pirat Wojtek odleci, znaczy się odpłynie ;)
Ale ogólnie - fajna. Plansza z ruchomą strzałką, cztery drewniane statki z miejscem na skarby (jakie ćwiczenie dla małych paluszków - to ładowanie skarbów), 64 krążki skarbów, znacznik tornada (z maluchami można grać bez opcji tornada) i drewniana kostka. Statki przeżyły atak pirata, mimo że ten próbował wyrwać im żagle. Są solidne, podobnie jak akcesoria do gry w Dzielne myszki.


* W temacie piratów - Ewa to fanka Rabarbara, animacji Jake i piraci z Nibylandii oraz matematycznych zagadek w opowieściach z Bractwa-piractwa :)

Popularne posty