NieKsiążki #19

W niedzielę Ewa była na urodzinach koleżanki, z którą zna się* z piaskownicy. Kiedyś raczkowały po piasku i robiły wyścigi po porzuconego w trawie kiepa. Bawiły się foremkami. Lalkami. Ludzikami Playmobil. Kosmetykami. Jeździły razem na rowerkach biegowych. Biegały. Pożyczały sobie książki. Teraz chodzą do innych szkół i nie mieszkają zbyt blisko siebie, ale czasem udaje się nam spotkać. Bawią się w księżniczki, wymyślają, szepczą coś do siebie. Ogromnie jestem ciekawa, co zapamiętają z dzieciństwa. Jakie zabawy zapełnią strony tego typu książeczki za dwadzieścia i więcej lat.
Uśmiecham się do zeszytu Gdy rodzice byli dziećmi. Zima (tekst: Izabela Łazarczyk-Kaczmarek, ilustracje: Tomasz Kozłowski, Wydawnictwo MAC Edukacja). Do całej serii się uśmiecham, wszystkich sześciu części! Jest zabawa, wspomnienia, łezka w oku i morze tematów do omówienia z dziećmi. A dlaczego tak? Jak to? Co to?  Uwielbiam te stare kadry, literki jak u Bohdana Butenki, ilustracje. Ewka lubi krzyżówki, labirynty, zadania ze spostrzegawczości, naklejki. Razem czytamy, choć każda zwraca uwagę na coś innego. Bardzo miły ten wehikuł do wspólnej podróży w czasie...* Wpis z 2013 - cytat: "Jedna ma brata, druga jej zazdrości" :) Teraz obie mają po jednym bracie. I dla żadnej to nie jest powód do zazdrości ;D


PS NieKsiążki to cykl poświęcony zeszytom kreatywnym - ciekawym kolorowankom, zeszytom z zadaniami i naklejankom. Wszystkie odcinki cyklu można znaleźć tu KLIK.  

Popularne posty