50-te urodziny Bardzo Głodnej Gąsienicy!


Uwierzycie? 50 lat! Książka została wydana w 62 językach i jak dotąd sprzedano 45 milionów egzemplarzy. Amerykański klasyk na dobre zagościł w dziecięcych biblioteczkach na całym świecie. W Polsce książki Erica Carle od 11 lat publikuje Wydawnictwo Tatarak, które z okazji okrągłych urodzin zaprosiło mnie do świętowania, wysyłając wspaniały gąsienicowy zestaw. Bardzo dziękuję!
Niektórzy z Was pewnie pamiętają, że to nasze nie pierwsze spotkanie z żarłoczną gąsienicą... W 2012 lektura wyglądała tak:


Minęło siedem lat. Myślicie, że nauczyła się już czytać? Panna Czytalińska? :) 


Jeśli chodzi o moje zdanie o tej książce - nic się nie zmieniło. Odsyłam do wpisu z 2012 roku TUTAJ. Wszystko wskazuje na to, że nasze dzieci dorastają, a gąsienica... Nic się nie zmienia, nadal jest hitem. 100 lat, gąsienico! 200! 300! A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o autorze książki lub pobrać dodatkowe materiały z nią związane - odsyłam na urodzinową stronę www TUTAJ

Bardzo głodna gąsienica (tekst i ilustracje: Eric Carle, Wydawnictwo Tatarak)

Komentarze

 1. Nie potrafię zrozumieć fenomenu tej książki, podobnie jak "Jest tam kto?"... a jednak z jakiegoś powodu dzieci je uwielbiają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki są cudowne i na pewno każde dziecko dużo z nich skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałą sprawą. Powodzenia przy następnych projektach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ostatnio kupiłem dzieciom bardzo fajny obraz ala kolorowanka, gdzie odpowiednio trzeba było pomalować cyferki i wychodziło naprawdę małe dzieło sztuki, a przy tym niesamowita zabawa nie tylko dla dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozostawione słowo! :)

Popularne posty