Halo! Tu dźwięk!

Halo! Tu dźwięk!, Embassy of Sound, otymze.pl

Halo! Tu dźwięk! (tekst: Joanna Guszta, Karolina Jaruszewska, Magdalena Piotrowska, Szymon Piotrowski, ilustracje: Maciek Błaźniak, Fundacja Learn How Tu Sound)

Nazwa Embassy of Sound, którą widzimy na okładce, to nazwa platformy, za pomocą której zespół praktyków, naukowców oraz artystów chce promować lepsze zrozumienie dźwięku i popularyzować świadomość o jego roli w otaczającej nas rzeczywistości. To realizatorzy dźwięku, wykładowcy akademiccy, akustycy oraz muzycy. Książka Halo! Tu dźwięk jest elementem projektu DŹWIĘK. Prócz lektury książki, można korzystać również z gry, która idealnie uzupełnia przeczytane treści. Tylko uprzedzam, że gra jest na tyle rozbudowana i wciągająca, że zajmie długie minuty, nie tylko dzieciom, ale i zerkającym zza ich ramienia rodzicom.
Myślę - Maciek Blaźniak, widzę - Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem. To było nasze pierwsze spotkanie z tym ilustratorem, ale od tamtej pory wiele się wydarzyło... Ilustracje w książkach: Ziemia do Jadzi, Co zrobić z tą górą śmieci?, Ale miasta!, mapy z serii Niemapa do odkrywania miast na nowo, przeróżne projekty graficzne. Bardzo lubię ten styl i kolorystykę, szczególnie w takim formacie i na takim papierze, jak w Halo! Tu dźwięk!
Jak działa dźwięk, jak działa słuch, jak zmieniamy dźwięki w myśli - to tylko kilka pytań, na które otrzymujemy odpowiedzi na pierwszych stronach książki. A im dalej, to ciekawiej. Bo prócz rozdziałów dotyczących muzyki, przeczytamy te, z których dowiemy się, jak akustycy pomagają architektom i do czego służy dźwięk lekarzom. No i czy w ogóle istnieje cisza? W moim domu jej nie ma, to pewne. Teksty nie są długie, czyta się je dobrze. Cała książka jest fajnie skonstruowana, bo obok tekstów głównych pojawiają się odnośniki do ciekawych materiałów w internecie, pomysły na dźwiękowe eksperymenty, ciekawostki i ilustrowany słownik trudnych pojęć. Szepnę (to 30 decybeli), że polecam. A jeśli nie usłyszycie, postaram się przekrzyczeć trąbkę (to 110 decybeli), żebyście usłyszeli.

PS Kocham tę okładkę, piękna jest.

Halo! Tu dźwięk!, Embassy of Sound, otymze.pl

Halo! Tu dźwięk!, Embassy of Sound, otymze.pl

Halo! Tu dźwięk!, Embassy of Sound, otymze.pl

Halo! Tu dźwięk!, Embassy of Sound, otymze.pl

Popularne posty