RAZ, dwa, trzy - zachwycam się!Na początku chciałam to jakoś zaaranżować. Przestrzeń wokół tej książki. Tu rzucić niedbale opaskę szpitalną, jakiegoś bodziaka, smoczek... Bo przecież Wojtka o pomoc nie poproszę, gdzie takie prawie 14 kilogramów milczącej energii do takiej książeczki! Ostatecznie tło pozostawiłam białe, tylko białe. I nie z braku czasu, lenistwa, sama nie wiem czego. Po prostu według mnie ta pozycja zupełnie nie potrzebuje dodatków. Podobnie jak malutkie dziecko nie potrzebuje zbyt dużej ilości bodźców równocześnie.Sześć lat temu, o ile dobrze pamiętam, na rynku były już książeczki z kontrastowymi obrazkami. Takie przeznaczone dla maluszków, którym mają pomagać ćwiczyć i rozwijać zmysł wzroku. Ewa takiej nie miała, najwyraźniej za późno się o nich dowiedziałam lub po prostu żadna aż tak mi się nie podobała ;) Miała za to namalowaną przeze mnie pszczółkę i biedronkę, na które patrzyła podczas przewijania. Kiedy urodził się Wojtek - dostał swoje "kontrasty", m.in od Ewki. Miał też jednego sztywniaczka z kontrastowymi obrazkami, ale nie pokochał go, ja zresztą też. W ogóle nie było wtedy tego typu pozycji, żebym jakoś bardzo chciała ją mieć (bardzo za to mi się podobała seria książeczek motywacyjnych, które pomagają w akceptacji korekcji i rehabilitacji wzroku - Wydawnictwo Oculino!). No nie było. Do czasu...


Widnokrąg kolejny raz bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. W grudniu pisałam, żebyście zrobili zoom na to Wydawnictwo. Minęło osiem miesięcy - a tam bez zmian. Znaczy się TAK DOBRZE. Kilka nowych tytułów a wśród nich RAZ, dwa, trzy - patrzymy, kontrasty wyrysowane przez Joannę Bartosik. Bardzo mi się podobają! Mogłabym zrobić zdjęcie każdej stronie, tak bardzo. I cieszę się, że to będzie pierwsza książeczka, którą dostanie ode mnie dziecko mojej przyjaciółki. PS W przygotowaniu są kolejne tytuły - RAZ, dwa trzy - mówimy oraz RAZ, dwa, trzy - słyszymy.
PS #2 Bardzo się starałam tak sfotografować tę książkę, by kolor okładki się zgadzał. No nie zgadza się. W rzeczywistości jest jaśniejszy, cieplejszy i taki... bardziej żywy ;)

Popularne posty