NieKsiążki #13

Lata temu (sama nie wiem, czy chcę się przekonać, że palców mi zabraknie przy tych obliczeniach) w każdy weekend, podczas wakacji, podczas przerwy międzysemestralnej - pracowałam w księgarni. Pamiętam sezon podręcznikowy i kolejki wijące się przez drzwi, na zewnątrz, za wystawę z piórnikami i zeszytami. Serio. Dziś sama stoję w kolejce, która dużo mniej pokaźna i spektakularna. I czas w niej taaak się dłuży...
Akapit później Olga Dygresja przechodzi do sedna. Uwierzycie? Otóż. Z podręcznikami. Wydawnictwo MAC kojarzyłam do tej pory tylko i wyłącznie z podręcznikami. Tymczasem, olaboga, popełnili taką świetną serię! Naprawdę. Widzieliście Podróżowniki? Właśnie od nich chcę zacząć kolejny wpis z cyklu NieKsiążki (i może nawet go ukończę, jeśli ponownie nie włączy mi się tryb - dygresja ;)).

Podróżownik KLIK to taki zeszyt. Piszą, że to połączenie pamiętnika i przewodnika. Tak jest! Do planowania, do poznawania, do zabawy, do porządkowania wspomnień, do nauki, do kolorowania, pisania, kartek wycinania i grania. Mapki, spis najpotrzebniejszych rzeczy małego podróżnika, legendy, fakty, propozycje wycieczek, miejsce na zdjęcia i notatki, naklejki... Ja wiem. Wiem. Właściwie mogłabym sama usiąść, jakiś zeszyt podróży założyć, tu coś przyozdobić, tu narysować. Ale nie, dziękuję. Wybieram Podróżownik. Jest fajny. Warto otworzyć go z dzieckiem na długo przed wyjazdem i wspólnie kartkować, i wspólnie planować. My, ze względu na kierunek wakacyjnej podróży, wybraliśmy Podróżownik. Karkonosze i Kotlina Kłodzka, ale jest jeszcze Warmia i Mazury, Wybrzeże Polski, Tatry i Pieniny oraz Egipt, Chorwacja, Turcja, Grecja, Włochy. A jak czegoś nie ma - to zostaje Podróżownik uniwersalny ;) Polecam!
Chodźcie na łąkę! To chyba moja ulubiona część tej serii książeczek z naklejkami (wcześniej był Las oraz Bieguny). Jest taka... soczysta, taka wakacyjna :) Podobnie jak w poprzednich książeczkach - jest garść ciekawostek do poczytania (tym razem o owadach zamieszkujących łąkę), ale przede wszystkim jest: 1. miejsce, 2. naklejki wielokrotnego użytku. Można próbować wykleić biedronkę spotkaną podczas ostatniego spaceru, ale można też puścić wodze wyobraźni i biedronkę zmiksować z osą, muchą, ważką czy ćmą. Z wszystkimi można! Hulaj dusza, piekła nie ma! Jest Łąka! Piękna i kolorowa :) Łąka i jej zwykli-niezwykli mali mieszkańcy KLIK

NieKsiążki to cykl poświęcony zeszytom kreatywnym. Od pewnego czasu zastanawiałam się, jak pokazać ciekawe kolorowanki, zeszyty z zadaniami i naklejanki. Szczególnie, że regularnie z takowych korzystamy. Myślę, że kilka zdjęć i krótki komentarz z informacją o wydawcy i linkiem będzie idealną formą dla prezentacji tego typu publikacji. Wszystkie odcinki można znaleźć tu KLIK.


Polecamy również to:


Popularne posty