Rytuały. Na rozdziałyMoże nie być kąpieli. Kolacja może być zaledwie ugryziona, herbata/kakao - łyczek wypity. Można odpuścić bajkę z ekranu. Ale czytanie musi być. Czytanie i mycie zębów ;) Jakoś się tak utarło, że książki "na raz" czytamy za dnia (podczas usypiania Wojtka/weekendowo/w chorobowe dni), a wieczorową porą - wybieramy książki podzielone na rozdziały. Jeszcze tylko licytacja, ile rozdziałów czytamy, wybranie z Kącika Podręcznego Pluszaka nocnego przyjaciela i można wygodnie się położyć. Zaczyna się wielkie czytanie (choć czytacz ziewa, myli słowa, marzy o własnym łóżku, bez ręki gumowej lalki pod żebrami). Czytamy... A co? Bardzo różne książki! Te, które dawkują nam kolorowe ilustracje co kilka lub kilkanaście stron, ale i te, w których kolor to tylko na okładce. Z większą czcionką i krótszymi rozdziałami i te, w których jeden rozdział trwa i trwa (a ona nie zasypia!). O zwierzakach, misiach, tygryskach, wilkach, piratach, wikingach, detektywkach, dziewczynkach, chłopcach, rodzinach całych! Przygotowałam pierwszy zestaw książek czytanych Ewie wieczorową porą. Starałam się pokazać okładkę, jakąś ilustrację i fragment tekstu. Nie dodaję komentarza pod każdą książką. Te książki czytamy, do tych książek wracamy, przy lekturze tych książek świetnie się bawimy:
Wydawnictwo Znak KLIK
Burzliwe dzieje pirata RABARBARA, tekst: Wojciech Witkowski, ilustracje: Edward Lutczyn 
Wydawnictwo BIS KLIK
Ja i moja siostra Klara, tekst: Dimiter Inkiow, ilustracje: Justyna Mabhobb
Wydawnictwo Tatarak KLIK
tekst: Joanna Wachowiak, ilustracje: Anita Głowińska  
Wydawnictwo BIS KLIK

/o Opowiastkach... pisałam tu KLIK/
tekst: Marcin Mortka, ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo Zielona Sowa KLIK
Piaskowy Wilk, tekst: Åsa Lind, ilustracje: Kristina Digman
Wydawnictwo Zakamarki KLIK
Moje szczęśliwe życie, tekst: Rose Lagercrantz, ilustracje: Eva Eriksson
Wydawnictwo Zakamarki KLIK
tekst: Joanna Wachowiak, ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska  
Wydawnictwo BIS KLIK


tekst: Magda Podbylska, ilustracje: Katarzyna Bajerowicz  
Wydawnictwo BIS KLIK 

/o Tajemnicach Zatoki Delfinów pisałam tu KLIK,
drugiego tomu celowo nie pokazuję - będzie o nim osobny wpis/


Na stercie książek brakuje całej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pamiętacie wpis o tych książkach? KLIK Teraz mamy ich dwa razy więcej... :) Bardzo polecamy! Myślę, że również książki Renaty Piątkowskiej Opowiadania dla przedszkolaków i Opowiadania z piaskownicy mogłyby stać się cegiełkami w tej wieży - książek nie mamy, ale znamy audiobooki (czyta Artur Barciś) i świetnie się przy nich bawimy :)


Hop, hop! Jesteście tu jeszcze? To ZOBACZCIE! Moje marzenie z dzieciństwa! Własny Ex Libris! Ja marzyłam, a ona ma. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie... ;D Ten produkt Zuzu Toys możecie wygrać w malutkim konkursie na FB, jutro rano poznacie szczegóły :) Konkurs znajdziecie tu KLIK.


Popularne posty